Σούπερ Λίγκα: Το πλήρες πρόγραμμα του πρώτου γύρου για Ξάνθη και Πανθρακικό…

Ανταπόκριση από την Αθήνα: Δημήτρης Αρβανιτίδης

–  Η Σούπερ Λιγκ ανακοίνωσε το πλήρες πρόγραμμα του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος. Όπως είχε αναφέρει το ThrakiSportS, το άλλο Σάββατο θα διεξαχθεί το παιχνίδι του Ολυμπιακού με την Ξάνθη ενώ Κυριακή θα διεξαχθεί η αναμέτρηση Πανιωνίου – Πανθρακικού.

Η αυλαία του πρώτου γύρου του φετινού μαραθωνίου των 34 αγωνιστικών, θα πέσει στις 23 του Δεκέμβρη, ενώ θα συνεχιστούν κανονικά τα παιχνίδια τις Δευτέρες.

Αναλυτικά τα παιχνίδια των ομάδων της Θράκης:

 

4η αγωνιστική

Σάββατο 14/09/13, Ωρα 20:30, Στάδιο Καραϊσκάκη:  Ολυμπιακός – SkodaΞάνθη

Κυριακή 15/09/13, Ώρα 18:15, Στάδιο Νέας Σμύρνης: Πανιώνιος – Πανθρακικός

 

5η αγωνιστική

Κυριακή 22/09/13, Ώρα 18:15, ΔΑΚ Κομοτηνής:  Πανθρακικός – Βέροια

Δευτέρα 23/09/13, Ώρα 19:30, Skoda Xanthi Arena: Skoda Ξάνθη – Άρης

 

6η αγωνιστική

Κυριακή 29/09/13, Ώρα 18:15, Εθνικό Στάδιο Ιωαννίνων: ΠΑΣ Γιάννινα – Skoda Ξάνθη

Δευτέρα 30/09/13, Ώρα 19:30, Δημοτικό Γήπεδο Περιβολίων: Πλατανιάς– Πανθρακικός

 

7η αγωνιστική

Κυριακή 06/10/13, Ώρα 18:15, ΔΑΚ Κομοτηνής: Πανθρακικός – ΟΦΗ

Κυριακή 06/10/13, Ώρα 18:15, Skoda Xanthi Arena: Skoda Ξάνθη – Απόλλων Σμύρνης

 

8η αγωνιστική

Κυριακή 20/10/13, Ώρα 18:15, Αγνωστο Γήπεδο:  Α.Ε.Λ. Καλλονής – Skoda Ξάνθη

Κυριακή 20/10/13, Ώρα 20:30, Γήπεδο «Απ. Νικολαΐδης» Λεωφόρου: Παναθηναϊκός – Πανθρακικός

 

9η αγωνιστική

Σάββατο 26/10/13, Ωρα 17:15, Skoda Xanthi Arena: Skoda Ξάνθη– Ατρόμητος Αθηνών

Κυριακή 27/10/13, Ώρα 17:15, ΔΑΚ Κομοτηνής: Πανθρακικός – ΠΑΟΚ

 

10η αγωνιστική

Κυριακή 03/11/13, Ώρα 17:15, Δημοτικό Στάδιο Λειβαδιάς:   Λεβαδειακός – Skoda Ξάνθη

Κυριακή 03/11/13, Ώρα 17:15, ΔΑΚ Κομοτηνής: Πανθρακικός – Αστέρας Τρίπολης

 

11η αγωνιστική

Κυριακή 10/11/13, Ώρα 17:15, Παγκρήτιο Στάδιο: Εργοτέλης – Πανθρακικός

Δευτέρα 11/11/13, Ώρα 19:30, Γήπεδο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης»:  Αστέρας Τρίπολης – Skoda Ξάνθη

 

12η αγωνιστική

Σάββατο 23/11/13, Ώρα 19:30, ΔΑΚ Κομοτηνής: Πανθρακικός – Ολυμπιακός

Κυριακή 24/11/13, Ώρα 17:15, Skoda Xanthi Arena: Skoda Ξάνθη – Παναιτωλικός

 

13η αγωνιστική

Κυριακή 01/12/13, Ώρα 15:00, Γήπεδο «Κλεάνθης Βικελίδης»: Αρης – Πανθρακικός

Κυριακή 01/12/13, Ώρα 17:15μ Γήπεδο Νέας Σμύνρης:  Πανιώνιος – Skoda Ξάνθη

 

14η αγωνιστική

Κυριακή 08/12/13, Ώρα 17:15,  ΔΑΚ Κομοτηνής:  Πανθρακικός – ΠΑΣ Γιάννινα

Κυριακή 08/12/13, Ώρα 17:15,  Skoda Xanthi Arena:  Skoda Ξάνθη – Βέροια

 

15η αγωνιστική

Σάββατο 14/12/13, Ώρα 15:00, Δημοτικό Γήπεδο Περιβολίων: Πλατανιάς – Skoda Ξάνθη

Κυριακή 15/12/13, Ώτα 17:15, Στάδιο «Γεώργιος Καμάρας» Ριζούπολης: Απόλλων Σμύρνης – Πανθρακικός

 

16η αγωνιστική

Τετάρτη 18/12/13, Ώρα 17:15, ΔΑΚ Κομοτηνής: Πανθρακικός –Α.Ε.Λ. Καλλονής

Τετάρτη 18/12/13, Ώρα 17:15, Skoda Xanthi Arena: Skoda Ξάνθη – ΟΦΗ

 

17η αγωνιστική

Σάββατο 21/12/13, Ώρα 17:15, Δημοτικό Γήπεδο Περιστερίου: Ατρόμητος Αθηνών – Πανθρακικός

Κυριακή 22/12/13, Ώρα 19:30, Γήπεδο «Απόστολος Νικολαΐδης» Λεωφόρου: Παναθηναϊκός – Skoda Ξάνθη

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here