Live από τα Πηγάδια: Skoda Ξάνθη – Λοκομοτίβ Πλόβντιβ 1-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από την Ξάνθη ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη του φιλικού αγώνα ανάμεσα στην Skoda Ξάνθη και την βουλγαρική Λοκομοτίβ Πλόβντιβ, με την ευκαιρία της διακοπής του πρωταθλήματος. Ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης μεταδίδει…

Καλησπέρα. Σε λίγο ξεκινά το φιλικό παιχνίδι που κλείστηκε στα Πηγάδια με την ευκαιρία της διακοπής των πρωταθλημάτων σε όλη την Ευρώπη για τους αγώνες των Εθνικών Ομάδων (το βράδυ η Ελλάδα παίζει μην ξεχνάμε με το Λιχτενστάιν). Η Λοκομοτίβ Πλόβντιβ αξίζει να σημειωθεί ότι σε δυο μέρες, το απόγευμα της Κυριακής, θα αγωνιστεί και στο ΔΑΚ Κομοτηνής με τον Πανθρακικό.

Οι αρχικές ενδεκάδες των ομάδων:

SKODA ΞΑΝΘΗ: Ζαρόπουλος, Μπέρτος, Τσαμούρι, Χοσέμι, Παπαδιώτης, Φλίσκας, Κάλβο, Βασιλακάκης, Ράνος, Σοάρες και Μπαρέττας.

ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΠΛΟΒΝΤΙΒ: Gospodinov, Todorov, Ferarreso, Tunchev, Krachunov, N’Diyae, Louhoungov, Lazarov, Yakimov, Kamburov, Do Carmo.

Διαιτητής του αγώνα ο Χρήστος Γκράνας με βοηθούς τους Εμπλιούκ και Χατζημωυσιάδη.

1′ Εναρξη του αγώνα

9′ Πρώτη ευκαιρία της Ξάνθης με τον Σοάρες. Βρέθηκε τετατέτ με τον βούλγαροι τερματοφύλακα αλλά πλάσαρε άουτ.

20′ Ευκαιρία για την Ξάνθη. Πάσα Σοάρες στον Μπαρέττα, ο τελευταλίος σουτάρει αλλά η μπάλα περνά έξω από το δεξί δοκάρι.

30′ Δείχνει να ισορροπεί το παιχνίδι η Λοκομοτίβ μετά από το πρώτο δυνατό εισκοσάλεπτο της Ξάνθης

39′ Γκοοολ για την Ξάνθη. Σκόρερ ο Μπαρέττας. Δέχτηκε την μπαλιά του Κάλβο από τα δεξιά και με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ. Ξάνθη – Λοκομοτίβ Πλόβντιβ 1-0

43′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τους Βούλγαρους, ώστε να ισοφαρίσουν. Ο Ντιαγέ σούταρε άστοχα απέναντι από τον Ζαρόπουλο.

45′  Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Αποτέλεσμα πρώου μέρους: Ξάνθη – Λοκομοτίβ Πλόβντιβ 1-0

46′  Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

49΄ Ευκαιρία για την Πλόβντιβ. Κεφαλιά του Ντιαγέ, λίγο άουτ

65′  Μαζικές αλλαγές και για τις δύο ομάδες τα τελευταία λεπτά. Δοκιμάζουν σχήματα οι προπονητές

75′  Συνεχίζονται οι αλλαγές και μοιραία έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα

80′  Ευκαιρία για την Λοκομοτίβ. Πάλι με κεφαλιά του Ντιαγέ, του μόνου που δείχνει να απειλεί, αλλά μπλόκαρε ο Ζαρόπουλος.

89′  Ευκαιρία για την Ξάνθη με τον Τορομανίδη, αλλά ο βούλγαρος τερματοφύλακας σώζει

90+1  Τέλος του αγώνα. Τελικό αποτέλεσμα: Skoda Ξάνθη – Λοκομοτίβ Πλόβντιβ 1-0.

Ευχαριστούμε που ήσασταν μαζί μας. Σε λίγο αναλυτικό ρεπορτάζ από τον φιλικό αυτό αγώνα…