ΕΠΣ Θράκης: Όλο το πρόγραμμα του πρωταθλήματος στο πιάτο σας, αγωνιστική προς αγωνιστική

Ανταπόκριση από Κομοτηνή: Γιάννης Κεσόπουλος

–  Αρχίζει το πρωτάθλημα της Α1 Κατηγορίας της ΕΠΣ Θράκης και το ThrakiSportS, δυο εβδομάδες μετά την κλήρωση που πραγματοποιήθηκε στον Ίασμο, σας παρουσιάζει το πλήρες πρόγραμμά του από την πρώτη ως και την τελευταία αγωνιστική.

Όπως είναι γνωστό και συνέβη και πέρυσι, το πρωτάθλημα δεν θα ολοκληρωθεί με το τέλος της 22ης αγωνιστικής αλλά θα ακολουθήσουν 10 ακόμα, αφού θα σχηματιστούν δύο όμιλοι. Οι πρώτοι έξι της βαθμολογίας θα συγκροτήσουν την ομάδα των πλέι οφ που θα διεκδικήσει τον τίτλο παίζοντας ένα μίνι προωτάθλημα δέκα αγωνιστικών στο οποίο θα κουβαλούν όμως και την  βαθμολογική συγκομιδή της κανονικής διάρκειας, ενώ οι έξι τελευταίοι θα αγωνιστούν με τον ίδιο τρόπο στα πλέι άουτ για να αποφύγουν τον υποβιβασμό.

Το πλήρες πρόγραμμα της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣ Θράκης έχει ως εξής:

 
1η αγωνιστική   –  12η αγωνιστική:
Ελπίδα Σαπών – Δόξα Σιδηροχωρίου
Σπάρτακος Αγ. Θεοδώρων – Αετός Μίσχου
Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου – Δόξα Προσκυτών
Ορφέας Ξυλαγανής – Ροδίτης
Αστέρας Αιγείρου – Πόντος Κομοτηνής
Δόξα Σώστη – Νέα Καλλίστη
 
2η αγωνιστική  –    13η αγωνιστική:
Σπάρτακος Αγ. Θεοδόρων – Ελπίδα Σαπών
Δόξα Σιδηροχωρίου – Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου
Αετός Μίσχου – Ορφέας Ξυλαγανής
Δόξα Προσκυτών – Αστέρας Αιγείρου
Νέα Καλλίστη – Πόντος Κομοτηνής
 
3η αγωνιστική   –   14η αγωνιστική:
Ελπίδα Σαπών – Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου
Ορφέας Ξυλαγανής – Σπάρτακος Αγ. Θεοδόρων
Αστέρας Αιγείρου – Δόξα Σιδηροχωρίου
Δόξα Σώστη – Αετός Μίσχου
Νέα Καλλίστη – Δόξα Προσκυτών
Πόντος Κομοτηνής – Ροδίτης
 
4η αγωνιστική   –  15η αγωνιστική:
Ορφέας Ξυλαγανής – Ελπίδα Σαπών
Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου – Αστέρας Αιγείρου
Σπάρτακος Αγ. Θεοδόρων – Δόξα Σώστη
Δόξα Σιδηροχωρίου – Νέα Καλλίστη
Αετός Μίσχου – Πόντος Κομοτηνής
Ροδίτης – Δόξα Προσκυτών
 
5η Αγωνιστική    –   16η αγωνιστική:
Ελπίδα Σαπών – Αστέρας Αιγείρου
Δόξα Σώστη – Ορφέας Ξυλαγανής
Νέα Καλλίστη – Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου
Πόντος Κομοτηνής – Σπάρτακος Αγ. Θεοδόρων
Ροδίτης – Δόξα Σιδηροχωρίου
Δόξα Προσκυτών – Αετός Μίσχου
 
6η αγωνιστικη  –  17η αγωνιστική:
Δόξα Σώστη – Ελπίδα Σαπών
Αστέρας Αιγείρου – Νέα Καλλίστη
Ορφέας Ξυλαγανής – Πόντος Κομοτηνής
Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου – Ροδίτης
Σπάρτακος Αγ. Θεοδόρων – Δόξα Προσκυτών
Δόξα Σιδηροχωρίου – Αετός Μίσχου
 
7η αγωνιστική   –  18η αγωνιστική:
Ελπίδα Σαπών – Νέα Καλλίστη
Πόντος Κομοτηνής – Δόξα Σώστη
Ροδίτης – Αστέρας Αιγείρου
Δόξα Προσκυτών – Ορφέας Ξυλαγανής
Αετός Μίσχου – Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου
Δόξα Σιδηροχωρίου – Σπάρτακος Αγ. Θεοδόρων
 
8η αγωνιστική    –  19η αγωνιστική:
Πόντος Κομοτηνής – Ελπίδα Σαπών
Νέα Καλλίστη – Ροδίτης
Δόξα Σώστη – Δόξα Προσκυτών
Αστέρας Αιγείρου – Αετός Μίσχου
Ορφέας Ξυλαγανής – Δόξα Σιδηροχωρίου
Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου – Σπάρτακος Αγ. Θεοδόρων
 
9η αγωνιστική   –   20η αγωνιστική:
Ελπίδα Σαπών – Ροδίτης
Δόξα Προσκυτών – Πόντος Κομοτηνής
Αετός Μίσχου – Νέα Καλλίστη
Δόξα Σιδηροχωρίου – Δόξα Σώστη
Σπάρτακος Αγ. Θεοδόρων – Αστέρας Αιγείρου
Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου – Ορφέας Ξυλαγανής
 
10η αγωνιστική   –   21η αγωνιστική:
Δόξα Προσκυτών – Ελπίδα Σαπών
Ροδίτης – Αετός Μίσχου
Πόντος Κομοτηνής – Δόξα Σιδηροχωρίου
Νέα Καλλίστη – Σπάρτακος Αγ. Θεοδόρων
Δόξα Σώστη – Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου
Αστέρας Αιγείρου – Ορφέας Ξυλαγανής
 
11η αγωνιστική   –  22η αγωνιστική:
Αετός Μίσχου – Ελπίδα Σαπών
Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου – Πόντος Κομοτηνής
Δόξα Σιδηροχωρίου – Δόξα Προσκυτών
Ορφέας Ξυλαγανής – Νέα Καλλίστη
Αστέρας Αιγείρου – Δόξα Σώστη
Σπάρτακος Αγ. Θεοδόρων – Ροδίτης

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here