Live από τo ΔΑΚ Κομοτηνής: Πανθρακικός – Παναιτωλικός 2-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδoυν από το ΔΑΚ Κομοτηνής οι Γιάννης Κεσόπουλος και Βαγγέλης Μαγκώνης

–   Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS όσα συμβαίνουν στον αγώνα ανάμεσα στον Πανθρακικό και τον Παναιτωλικό για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Οι Γιάννης Κεσόπουλος και Βαγγέλης Μαγκώνης βρίσκονται στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κομοτηνής και μεταδίδουν…

Καλησπέρα. Είναι το πρώτο εντός έδρας παιχνίδι για τον Πανθρακικό, που φιλοδοξεί να πετύχει το πρώτο του τρίποντο στο πρωτάθλημα μετά από μια ισοπαλία στην πρεμιέρα με τον Λεβαδειακό και την ήττα της περασμένης Κυριακής στο Ελ Θράκικο από την γειτονική Ξάνθη.

Ωρα 18:43  Εγιναν γνωστές οι συνθέσεις των δύο ομάδων

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Κουτσόπουλος, Ρομέου, Μίκουλιτς, Ιγκόρ, Λαδάκης, Ζος,  Μπαικαρά, Κάσες, Τζάνης, Παπαγεωργίου, Ντιόγκο

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Γουίμπι, Γκάλο, Κούσας, Μελισσάς, Μπακάκης, Τζούνιορ, Ιωάννου, Μπελόν, Καμαρά, Θεοδωρίδης, Μπόγιοβιτς

Ωρα 18:50  Αξίζει να σημειωθεί ότι δεν άνοιξε η θύρα των φιλοξενούμενων και τους φίλους του Παναιτωλικού τους έβαλαν στη μεγάλη κερκίδα τέρμα αριστερά όπως δείχνει η κάμερα.

Ωρα 18:54  Υπενθυμίζεται ότι την ίδια ώρα θα διεξαχθούν και οι αγώνες ΠΑΟΚ – Πανιωνίου και Αστέρα Τρίπολης – Απόλλωνα Σμύρνης. Το βράδυ παίζουν Λεβαδειακός – Ολυμπιακός.

Ωρα 18:57  Αρκετός κόσμος σπεύδει στο γήπεδο, όπου θυμίζουμε ότι εφαρμόζεται για πρώτη φορα ηλεκτρονικός έλεγχος εισιτηρίων

Ωρα 19:06  Ολοκλήρωσαν το ζέσταμά τους οι δύο ομάδες και αποσύρονται στα αποδυτήρια

Ωρα 19:11  Επίσημη είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. Ο αρχηγός του Πανθρακικού Αντώνης Λαδάκης συνοδεύεται από την κόρη του.

Ωρα 19:17  Ολα έτοιμα για την έναρξη του ματς

1′ Εναρξη του αγώνα

10′  Χωρίς μεγάλη φάση πέρασε το πρώτο δεκάλεπτο, αλλά με τον Παναιτωλικό να πατά καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο

13′ Γκοοοοολ ο Πανθρακικός. Σκόρερ ο Τζάνης, ύστερα απο μπαλια του Παπαγεωργιου απο τα δεξια

25′ Πρώτο καλό σουτ από τον Παναιτωλικό με τον Μπόγιοβιτς από καλή θέση, αλλά έστειλε  τη μπάλα άουτ

26′ Κίτρινη κάρτα στον Μπακάκη

27′ Ευκαιρία για τοπν Πανθρακικό. Καλή εκτέλεση από Κάσες με τη μπάλα να φεύγει άουτ

32′ Γκολ για τον Παναιτωλικο. Ο Θεοδωριδης ο σκόρερ με σούτ απ’ το ύψος του πέναλτι, ύστερα από πάσα του Μπακάκη

39′ Κίτρινη κάρτα ο Καμαρά

42′ Ωραία προσπάθια του Γκάλο και δυνατό σουτ με τον Κουτσόπουλο να μπλοκάρει με δυσκολία

43′  Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Κουτσόπουλος δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει. Τραυματίστηκε στην προσπάθειά του να κάνει ελεύθερο. Μάλλον υπ΄πεστη θλάση και έτσι ο Σέρεμτ θα πάρει τη θέση του

45′ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

45+3′ Γκοοοοολ για τον Πανθρακικό. Ο Ιγκόρ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους κάνει το 2-1. Ο Τζάνης έβγαλε από δεξιά τη σέντρα και ο Ιγκόρ πηδώντας πιο ψηλά από όλους έβαλε πάλι μπροστά στο σκορ την ομάδα της Κομοτηνής. Κίτρινη στον Τζάνη.

45+4′  Τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Πανθρακικός – Παναιτωλικός 2-1

Στα άλλα παιχνίδια στο ημίχρονο, ΠΑΟΚ – Πανιώνιος 1-0 και Αστέρας Τρίπολης – Απόλλων Σμύρνης 0-0. Στις 9.30 Λεβαδειακός – Ολυμπιακός. Θυμίζουμε ότι χθες είχαμε Παναθηναϊκός – Βέροια 1-1, Καλλονλη – ΠΑΣ Γιάννινα 1–0 και Ξάνθη – Εργοτέλης 0-0.

46′ Έναρξη του δευτέρου μέρους

48′ Κίτρινη κάρτα στον Ιωάννου

53′ Καλή στιγμή για τον Πανθρακικό με τον Λαδάκη να προσπαθεί με το σωμά να κάνει το 3-1 και τον Ράφαελ να μπλοκάρει

57′  Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Σφακιανάκης, έξω ο Ιωάννου

58′  Από μία ευκαιρία για κάθε ομάδα. Ο Κάσες έφυγε απο τα αριστερά.έκανε σέντρα σουτ, έστειλε την μπάλα άουτ. Οι Αγρινιώτες έφυγαν στην αντεπίθεση αλλά ο Μπόγιοβιτς από εξαιρετική θέση έπιασε κακό σουτ

63′  Αλλαγή για τον πανθρακικό. Οι τραυματισμοί δεν λένε να κοπάσουν. Αυτός που αποχωρεί τραυματίας είναι ο Τζάνης, στην θέση του ο Χρήστου.

66′  Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Μίκουλιτς ανενόχλητος κατάφερε με κεφαλιά να στείλει την μπάλα… άουτ.

67′  Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Καλογέρης πήρε τη θέση του Τζούνιορ

74′  Σουτ από καλή θέση για τον Θεοδωρίδη στέλνοντας τη μπάλα άουτ

77′  Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Παναιτωλιλό. Ο Μύγας μπαίνει αντί του Μπελόν

84′ Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Πανθρακικό. Μέσα ο Ζεκίνια, έξω ο Κάσες. Λίγο πριν είχε λάβει κίτρινη, όπως και ο Ιγκόρ αλλά και ο Μελισσάς

88′  Τραυματίας είναι εδώ και δύο λεπτά ο Αντώνης Λαδάκης. Βγαίνει εκτός με φορείο.

90′  Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων. Τα άλλα ματς έληξαν. 4-1 ο ΠΑΟΚ τον Πανιώνιο, 2-0 ο Αστέρας στην Τρίπολη τον Απόλλωνα

90+5′  Τέλος του αγώνα. Τελικό αποτέλεσμα: Πανθρακικός – Παναιτωλικός 2-1. Πρεμιέρα του πανθρακικού για το φετινό πρωτάθλημα στην Κομοτηνή με την πρώτη νίκη του και το πρώτο τρίποντο. Φτάνει στους τέσσερις βαθμούς, καθώς είχε και την ισοπαλία στο παιχνίδι της πρώτης αγωνιστικής στην Λειβαδιά. Ολυμπιακός, Καλλονή και ΠΑΟΚ προηγούνται με έξι βαθμούς, αλλά ο Ολυμπιακός δοκιμάζεται σε λίγο στην Λειβαδιά.