Πήγαν τρένο στα ημιτελικά οι Καβαρατζής – Κοντοστάθης

Ανταπόκριση από την Αθήνα: Δημήτρης Αρβανιτίδης

–  Το πρώτο ζευγάρι των ημιτελικών των Νέων Ανδρών στα τελικά της κατηγορίας Κάτω των 23 ετών των Αναπτυξιακών Πρωταθλημάτων Beach Volley 2013, είναι γεγονός και έχει θρακιώτικο ενδιαφέρον και συμμετοχή! 

Από τα προημιτελικά που διεξάγονται από το μεσημέρι του Σαββάτου στις εγκαταστάσεις του Allou! Fun Park, ήδη το εισιτήριο πήραν οι εβρίτες Γιάννης Καβαρατζής και Γρηγόρης Κοντοστάθης, οι οποίοι θα αντιμετωπίσουν την Κυριακή στη μάχη της τετράδας τους Κουρτίδη με τον αμερικανό Kimble.

Στον προημιτελικό του Σαββάτου νίκησαν εύκολα με 3-0 τους Αλτάνη και Ντόντη (11-6, 11-6, 11-7). Όπως δήλωσαν στο ThrakiSportS, σαφώς στα ημιτελικά δυσκολεύουν οι αντίπαλοι, αλλά είναι στο χέρι τους η πρόκριση στον μεγάλο τελικό, που θα διεξαχθεί το απόγευμα της Κυριακής και θα μεταδοθεί ζωντανά από την Conn-X.

Τα μέχρι τώρα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα στο κυρίως ταμπλό των αγοριών έχουν ως εξής:

Παρασκευή 19/7
Α’ Φάση – Όμιλοι 
1. Καβαρατζής Ι. / Κοντοστάθης Γ. vs Κοσκινάς Γ. / Φραγκιαδάκης Μ. 3-0 (11-6, 11-6, 11-5)

2. Κουρτίδης Σ. / Kimble N. vs Παναγιωτάρας Σ. / Παναγιωτάρας Φ. 3-1 (11-7, 11-8, 12-14, 11-5)
3. Μαλαματίνας Θ. / Ψάρρης Δ. vs Αλτάνης Χ. / Ντόντης Ν. 2-3 (14-12, 11-4, 4-11, 11-13, 9-11) 
4. Οικονόμου Ν. / Μάντζιος Φ. vs Κουτσουρής Σ. / Μάργαρης Δ. 3-0 (11-8, 11-9, 11-9)
5. Νάτσιος Ν. / Γιαννέλης Σ. vs Κοσκινάς Γ. / Φραγκιαδάκης Μ. 3-2 (8-11, 11-6, 13-15, 12-10, 11-8)
6. Βραχνάς Ι. / Παππούλης Κ. vs Παναγιωτάρας Σ. / Παναγιωτάρας Φ. 3-1 (11-9, 10-12, 11-5, 11-8)
7. Τσακιρίδης Κ. / Ευγενίδης Π. vs Αλτάνης Χ. / Ντόντης Ν. 3-1 (11-8, 3-11, 11-8, 11-7)
8. Γούρμος Κ. / Τσαγγαλίδης Κ. vs Κουτσουρής Σ. / Μάργαρης Δ. 3-0 (11-7, 11-3, 15-13)
9. Καβαρατζής Ι. / Κοντοστάθης Γ. vs Νάτσιος Ν. / Γιαννέλης Σ.3-0 (11-5, 11-7, 11-7)
10. Κουρτίδης Σ. / Kimble N. vs Βραχνάς Ι. / Παππούλης Κ. 1-3 (8-11, 7-11, 11-7, 8-11) 
11. Μαλαματίνας Θ. / Ψάρρης Δ. vs Τσακιρίδης Κ. / Ευγενίδης Π. 3-1 (12- 10, 10-12, 11-9, 11-5) 
12. Οικονόμου Ν. / Μάντζιος Φ. vs Γούρμος Κ. / Τσαγγαλίδης Κ. 3-2 (11-13, 11-8, 6-11, 17-15, 13-11)

Σάββατο 20/7
Β’ Φάση – Προημιτελικά
13. Καβαρατζής Ι. / Κοντοστάθης Γ. vs Αλτάνης Χ. / Ντόντης Ν. 3-0 (11-6, 11-6, 11-7)

14. Οικονόμου Ν. / Μάντζιος Φ. vs Κουρτίδης Σ. / Kimble N. 1-3 (3-11, 13-11, 9-11, 8-11)
15. Μαλαματίνας Θ. / Ψάρρης Δ. vs Γούρμος Κ. / Τσαγγαλίδης Κ. 2-3 (4-11, 11-7, 9-11, 11-4, 13-15)
16. Βραχνάς Ι. / Παππούλης Κ. vs Νάτσιος Ν. / Γιαννέλης Σ. 2-3 (20-22, 11-2, 9-11, 11-9, 5-11)

Κυριακή 21/7
Ημιτελικά – 12:00

17. Καβαρατζής Ι. / Κοντοστάθης Γ. vs Κουρτίδης Σ. / Kimble N.
18. Γούρμος Κ. / Τσαγγαλίδης Κ. vs Νάτσιος Ν. / Γιαννέλης Σ.

Μικρός Τελικός
19. Looser match Νο17 vs Looser match Νο18

Τελικός 
20. Winner match Νο17 vs Winner match Νο18

 

 

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here