Live από το Παγκόσμιο Βετεράνων: Γερμανία-Ξάνθη

Μεταδίδει από την Θεσσαλονίκη ο Κώστας Καραγιάννης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη του αγώνα Βετεράνοι Εθνικής Γερμανίας – Βετεράνοι Ξάνθης για την τρίτη αγωνιστική του 12ου Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Βετεράνων. Ο Κώστας Καραγιάννης από το Κλειστό Γυμναστήριο της ΜΕΝΤ, όπου διεξάγεται η διοργάνωση, μεταδίδει…

Καλημέρα. Νωρις – νωρίς διεξάγεται το τρίτο και τελευταίο παιχνίδι για την Ξάνθη στην φάση των ομίλων. Με δύο ήττες ελπίζει στην πρώτη νίκη, ώστε να πετύχει την καλύτερη δυνατή κατάταξη στην κατηγορία +40. Θα παρακολουθήσουμε μαζί την εξέλιξη του αγώνα. Πιο αργά, αν μπορεί να το πει κανείς αυτό για παιχνίδι που ξεκινά πριν τις εντεκα το πρωί, η ΑΕ Κομοτηνής αντιμετωπίζει στο Ιβανόφειο τους βετεράνους της Βενεζουέλας, ματς που επίσης θα έχετε live ενημέρωση από το ThrakiSportS.

Ωρα 9.00  Ακριβώς στην ώρα του ξεκινά το παιχνίδι

Ωρα 9.27  Εχει πάρει διαφορά η Γερμανία. 32-17 προηγείται της Ξάνθης, περίπου πέντε λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου.

Ωρα 9.48  Στο ξεκίνημα του τρίτου δεκαλέπτου η Γερμανία προηγείται της Ξάνθης 44-31, έχοντας διαφορά ασφαλείας

Ωρα 10.10  Μειώνει την διαφορά η Ξάνθη αλλά με δύο απανωτές τεχνικές ποινές, οι διαιτητές της δίνουν το τελειωτικό χτύπημα

Ωρα 10.27 Τέλος του αγώνα. Η Γερμανία κέρδισε την Ξάνθη 85-63