Live από το Παγκόσμιο Βετεράνων: Σερβία-Ξάνθη και ΑΕ Κομοτηνής- Α’ Θεσσαλονίκης

Μεταδίδει από την Θεσσαλονίκη ο Κώστας Καραγιάννης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη τους αγώνες Βετεράνοι Βοϊβοντίνα και Νόβισαντ (Σερβίας) – Βετεράνοι Ξάνθης και Βετεράνοι ΑΕ Κομοτηνής – Βετεράνοι Α’ Ομάδας Θεσσαλονίκης για την πρεμιέρα του 12ου Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Βετεράνων που φιλοξενείται στην Θεσσαλονίκη. Ο Κώστας Καραγιάννης είναι στο Αλεξάνδρειο, πληροφορείται όσα συμβαίνουν και στο Ρύσσιο και μεταδίδει…

Καλημέρα. Νωρίς το πρωί ξεκινούν τις υποχρεώσεις τους οι δύο ομάδες της Θρακης και μάλιστα… ταυτόχρονα. Ακριβώς στις 10.45 ξεκινούν οι αγώνες τους, ταυτόχρονα με άλλους 13 αγώνες που διεξάγονται σε διάφορα γήπεδα της Θεσσαλονίκης. Προηγήθηκαν στις 9.00 το πρωί άλλοι 15 αγώνες και ακολουθούν ακόμα περισσότεροι, καθώς το απόγευμα έχει προγραμματιστεί η τελετή έναρξης και δεν θα έχει αγωνιστική δραστηριότητα. Το πρόγραμμα για τις ομάδες της Θράκης:

Αλεξάνδρειο Μέλαθλο, 10:45: Βετεράνοι Βοϊβοντίνα και Νόβισαντ (Σερβία) – Βετεράνοι Ξάνθης
Κλειστό Ν. Ρύσιο, 10:45: Βετεράνοι ΑΕ Κομοτηνής – Βετεράνοι Α’ Ομάδα Θεσσαλονίκης

Θα παρακολουθήσουμε μαζί live την εξέλιξη των αγώνων των δύο ομάδων της Θράκης με τακτή ενημέρωση για την πορεία του σκορ. Φυσικά μετά θα υπάρχει αναλυτικό ρεπορτάζ για τους αγώνες, με φωτογραφίες και δηλώσεις των πρωταγωνιστών.

Καθυστέρηση στην έναρξη και των δύο αγώνων

Ωρα 10.57: Μόλις ξεκίνησε ο αγώνας στο Ρύσιο. Πρώτο καλάθι για την Θεσσαλονίκη. ΑΕ Κομοτηνής – Α’ Θεσσαλονίκης 0-2

Ωρα 11.02: Μόλις ξεκίνησε ο αγώνας και στο Αλεξάνδρειο. πρώτο καλάθι και εδώ για τους Σέρβους. Σερβία – Ξάνθη 2-0.

Ωρα 11.16: Τέλος του πρώτου δεκαλέπτου στο Ρύσιο: ΑΕ Κομοτηνής – Α’ Θεσσαλονίκης  14-18

Ωρα 11.19: Τέλος του πρώτου δεκαλέπτου και στο Αλεξάνδρειο: Βοϊβοντίνα και Νοβισαντ – Ξάνθη 9-8

Ωρα 11.32: Μένει ένα δίλεπτο για το ημίχρονο στο Αλεξάνδρειο, χαμηλό σκορ και ισοπαλία 15-15 για την Ξάνθη

Ωρα 11.37: Ημίχρονο στο Ρύσιο. ΑΕ Κομοτηνής – Α’ Θεσσαλονίκης 33-35. Στο καλάθι η διαφορά.

Ωρα 11.40: Ημίχρονο και στο Αλεξάνδρειο. Μεικτή Βοϊβοντίνα και Νοβισαντ Σερβίας – Ξάνθη 15-15.

Ωρα 11.59: Τέλος τρίτου δεκαλέπτου στο Ρύσιο. ΑΕ Κομοτηνής – Α’ Θεσσαλονίκης 46-61. Πήραν διαφορά μεγάλη, 15 πόντων, οι Θεσσαλονικείς, δέκα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα

Ωρα 12.06: Τέλος τρίτου δεκαλέπτου και στο Αλεξάνδρειο. Βοϊβοντίνα και Νόβισαντ – Ξάνθη 42-26. Πήραν μεγάλη διαφορά και οι Σέρβοι στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, μένει ένα δεκάλεπτο

Ωρα 12:21:  Τελος του αγώνα στο Ρύσιο. Τελικό αποτέλεσμα: Βετεράνοι ΑΕ Κομοτηνής – Βετεράνοι Α’ Θεσσαλονίκης 59-93

Ωρα 12:25:  Τέλος του αγώνα και στο Αλεξάνδρειο: Τελικό αποτελεσμα: Βετερανοι Βοϊβοντινα Νοβισαντ – Βετερανοι Ξανθης 59-42

Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε live από το ThrakiSportS την εξέλιξη των αγώνων των δύο ομάδων της Θράκης στην πρεμιέρα του 12ου Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Μπάσκετ Βετεράνων, που διεξάγεται από σήμερα στην Θεσσαλονίκη. Θα ακολουθήσουν ρεπορτάζ από τις αναμετρήσεις και φυσικά το απόγευμα της Κυριακής ζωντανά από το ThrakiSportS η εξέλιξη στην δεύτερη αγωνιστική του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος.