Αποτελέσματα αγώνων στίβου Δημοτικών Σχολείων

Ανταπόκριση από την Αλεξανδρούπολη: Γιώργος Πανταζίδης

– Περισσότεροι από 150 μαθητές και μαθήτριες των δημοτικών σχολείων της περιοχής Αλεξανδρούπολης συμμετείχαν στους αγώνες στίβου πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης.

Τους αγώνες διοργάνωσε με επιτυχία το τμήμα στίβου του ΜΓΣ Εθνικός, σε συνεργασία με το γραφείο φυσικής αγωγής Ν.Έβρου.

Οι αγώνες ξεκίνησαν με παρέλαση των αθλητών ανά σχολείο και τον ύμνο του αθλητή. Στους αγώνες συμμετείχαν δύο μαθητές και μαθήτριες από κάθε σχολείο σε τρία αγωνίσματα (50μ, μπαλάκι, μήκος).

Ο συναγωνισμός ήταν έντονος, με καλές επιδόσεις, παρά την αφόρητη ζέστη του πρωϊνού, στο Φώτης Κοσμάς. Ο ΜΓΣ Εθνικός απένειμε σε όλους τους συμμετέχοντες δίπλωμα συμμετοχής, στους τρεις πρώτους μετάλλια και στους δέκα πρώτους καπελάκι.

 
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ ΣΤΙΒΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
 
50Μ. ΑΓΟΡΙΩΝ
  1. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 1ο ΔΣ 7.20
  2. ΧΡΙΣΤΑΚΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 4ο ΔΣ  7.65
  3. ΞΥΝΑΔΑΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 8ο ΔΣ  7.68
  4. ΤΣΙΤΣΕΚΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ ΔΣ ΑΝΘΕΙΑΣ  7.72
  5. ΒΑΡΣΑΜΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 11ο ΔΣ  7.80
  6. ΣΤΑΓΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 6ο ΔΣ  7.82
  7. ΣΟΥΛΑΚΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΔΣ ΑΝΘΕΙΑΣ  7.83
  8. ΚΑΡΑΦΥΛΛΗΣ ΤΡΑΪΑΝΟΣ 4Ο ΔΣ  7.89
  9. ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 6ο ΔΣ 7.93
  10. ΣΟΥΛΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 10ο ΔΣ 7.94
50Μ. ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ
  1. ΓΕΩΡΓΙΤΣΗ ΜΑΡΙΝΑ 6ο ΔΣ 7.50
  2. ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΜΑΡΙΑ ΔΣ ΧΙΛΗΣ 7.60
  3. ΜΑΡΙΝΟΥ ΕΦΡΑΙΜΙΑ 4ο ΔΣ 7.80
  4. ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ ΑΓΛΑΪΑ 10ο ΔΣ 7.95
  5. ΚΟΛΟΣΕΝΤΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 12ο ΔΣ 7.96
  6. ΒΛΑΜΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 7ο ΔΣ 7.97
  7. ΤΟΣΙΛΙΑΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ 6ο ΔΣ 8.01
  8. ΝΤΑΡΜΑ ΑΝΔΡΕΑΣΑ 2ο ΔΣ 8.12
  9. ΝΤΑΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1ο ΔΣ 8.19
  10. ΚΕΣΣΑΤΗ ΖΩΗ 8ο ΔΣ 8.26
ΜΗΚΟΣ ΑΓΟΡΙΩΝ
  1. ΣΙΤΑΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2ο ΔΣ 4.64
  2. ΜΕΛΕΤΟΥΔΗΣ ΗΛΙΑΣ 6ο ΔΣ 4.35
  3. ΣΤΟΥΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 10ο ΔΣ 4.17
  4. ΚΑΡΑΓΑΤΣΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 5Ο ΔΣ 4.11
  5. ΚΟΥΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 3ο ΔΣ 4.02
  6. ΜΠΟΥΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 7ο ΔΣ 3.91
  7. ΝΤΟΜΠΡΟΥΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 8ο ΔΣ 3.81
  8. ΤΕΛΕΓΡΑΦΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 10ο ΔΣ 3.77
  9. ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 4Ο ΔΣ 3.75
  10. ΚΥΝΗΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΔΣ ΠΑΛΑΓΙΑΣ 3.75
ΜΗΚΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ
  1. ΧΩΡΙΝΟΥ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ 6ο ΔΣ 4.49
  2. ΧΑΤΖΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΔΣ ΑΒΑΝΤΑ 3.97
  3. ΤΣΑΚΙΡΗ ΜΑΡΙΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ 2ο ΔΣ 3.93
  4. ΔΗΜΟΥ ΟΛΓΑ 2ο ΔΣ 3.90
  5. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΑΓΑΘΗ 10Ο ΔΣ 3.89
  6. ΚΥΡΤΣΙΔΟΥ ΣΕΒΑΣΤΗ 6ο ΔΣ 3.85
  7. ΜΠΟΥΝΤΖΗ ΣΟΦΙΑ 5ο ΔΣ 3.76
  8. ΤΡΑΪΚΟΥΔΗ ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ 4ο ΔΣ 3.64
  9. ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΕΡΙΚΑ 1ο ΔΣ 3.57
  10. ΠΑΠΑΛΑΪΟΥ ΜΑΡΙΑ ΔΣ ΠΑΛΑΓΙΑΣ 3.54
ΜΠΑΛΑΚΙ ΑΓΟΡΙΩΝ
  1. ΧΑΣΑΝΟΓΛΟΥ ΓΙΑΛΤΣΙΝ 3ο ΔΣ 48.70
  2. ΚΑΝΟΤΖΙΑΝ ΧΡΗΣΤΟΣ 6ο ΔΣ 43.66
  3. ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΓΕΡΒΑΣΙΟΣ ΑΝΘΕΙΑΣ 42.26
  4. ΠΟΙΜΕΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ 40.45
  5. ΧΑΤΖΗΠΕΤΡΟΥ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ 2Ο ΔΣ 39.67
  6. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 11ο ΔΣ 39.55
  7. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1ο ΔΣ 39.50
  8. ΜΑΧΜΟΥΤΟΓΛΟΥ ΡΕΜΖΗ ΔΣ ΜΑΚΡΗΣ 39.10
  9. ΠΙΠΙΛΑΚΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 6ο ΔΣ 38.77
  10. ΚΑΠΕΡΔΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 4Ο ΔΣ 37.14
ΜΠΑΛΑΚΙ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ
  1. ΣΙΑΡΒΑΛΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ 2ο ΔΣ 37.80
  2. ΧΑΡΙΤΟΥΔΗ ΑΡΓΥΡΩ 1Ο ΔΣ 35.20
  3. ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 5ο ΔΣ 32.95
  4. ΚΑΜΠΟΡΟΥΔΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 10Ο ΔΣ 31.00
  5. ΑΜΠΡΑΣΗ ΚΩΝ/ΝΑ 8ο ΔΣ 30.78
  6. ΧΑΡΙΤΙΔΟΥ ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ 8ο ΔΣ 30.45
  7. ΑΧΕΙΛΑΡΟΥΔΗ ΜΑΡΙΚΑ ΔΣ ΜΑΚΡΗΣ 29.02
  8. ΜΙΣΑΗΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΔΣ ΧΙΛΗΣ 26.72
  9. ΔΑΣΤΕΡΙΔΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ 6ο ΔΣ 24.55
  10. ΚΕΣΚΙΝΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ 4ο ΔΣ 24.42

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here