Live: Ιασμος – Ορέστης Ορεστιάδας 1-1 και Χρυσούπολη – Ορφέας Ξάνθης 2-1 (τελικά σκορ)

Μεταδίδουν από τον Ίασμο ο Γιάννης Κεσόπουλος και από την Χρυσούπολη ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης, συντονίζει ο Λεωνίδας Κάλφας

–  Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη στους αγώνες Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Ορέστης Ορεστιάδας και Νέστος Χρυσούπολης – Ορφέας Ξάνθης για την τέταρτη αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στη νέα ενοποιημένη Γ’ Ερασιτεχνική Κατηγορία. Ο Γιάννης Κεσόπουλος βρίσκεται στο Δημοτικό Γήπεδο Ιάσμου και ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης στην Χρυσούπολη και μεταδίδουν…

Καλησπέρα. Θα παρακολουθήσουμε live και σήμερα τους δύο κρίσιμους αγώνες για τα μπαράζ της ανόδου. Στον Ίασμο ο πρωτοπόρος και αήττητος Μέγας Αλέξανδρος δίνει τρίτο σερί εντός έδρας παιχνίδι, φιλοξενώντας τον Ορέστη που δίνει τρίτο σερί εκτός και χρειάζεται δεύτερο τρίποντο για να ελπίζει σε άνοδο. Την ίδια ώρα στην Χρυσούπολη ο δεύτερος Νέστος φιλοξενεί τον Ορφέα Ξάνθης, που προέρχεται από δυο ήττες, έχει μόνο τη νίκη επί του σημερινού του αντιπάλου στον πρώτο γύρο και θέλει απαραίτητα θετικό αποτέλεσμα.

Θυμίζουμε την βαθμολογία σε τρεις αγώνες: Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 7,  Νέστος Χρυσούπολης 4, Ορέστης Ορεστιάδας 3, Ορφέας Ξάνθης 3 βαθμοί

Διαιτητές στον αγώνα Μ. Αλέξανδρος Ίασμου – Ορέστης Ορεστιάδας είναι οι Κετεσίδης, Γάδος, Κωτούλας του Συνδέσμου Σερρών. Στο Νέστος Χρυσούπολης – Ορφέας Ξάνθης οι Γιουλάφης, Παπακύπης, Παπαναστασίου του Συνδέσμου Μακεδονίας.

Η ενδεκάδα για το Νέστο Χρυσούπολης: Αιβαζίδης, Μπουνταγκίδης, Αϊβαζόγλου, Μανούκος, Παυλακάκης, Τσάκωνας Δεσύλας, Σαλαπατάς, Τζοσκούν Κιοσέ, Μπενής, Νάνος

Η ενδεκάδα για τον Ορφέα Ξάνθης: Δημητρίου, Σουκρή, Μαυρόπουλος Λ., Μουμίν Ημίτ, Μαλαδένης, Κετσιεμενίδης, Καραγκιόζης Β., Χουσεΐν Ερμπίντς, Ξανθόπουλος, Καραγκιόζης Γ., Μουμιν Ογλού Τουγιάλ.

Η ενδεκάδα για τον Μέγα Αλέξανδρο Ιάσμου: Μπαϊράμ Ισμαήλ, Χασιώτης, Γιαπραχτσής, Γιαννόπουλος, Προδρομίτης, Ξενάκης, Κιουτσούκ Αμέτ, Χατζητουλούσης, Παγωνίδης, Τσέκος, Κακουλίδης

Η ενδεκάδα για τον Ορέστη Ορεστιάδας: Φιλιππίδης, Χαλιμακούδης, Μυλωνάς Π., Κοτζά Αλή, Ρουσίδης Θ., Πετρόπουλος Σ., Μυλωνάς Γ., Δοϊνούδης, Δαρβούδης, Πετρόπουλος Κ., Νικολόπουλος

1′ Έναρξη των αγώνων σε Χρυσούπολη και Ίασμο.

9′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Ορφέα Ξάνθης. Στη θέση του Μουμίν Ημίτ μπήκε ο Πεχλιβάνης.

10′ Ευκαιρία για τον Ίάσμο. Το σουτ του Κιουτσούκ Αμέτ μπλόκαρε ο Φιλιππίδης

13′ Γκολ για τον Νέστο Χρυσούπολης. Ο Σαλαπάτας μετά από σέντρα του Ντενίζ βρέθηκε εντελώς αφύλακτος στην καρδιά της μεγάλης περιοχής του Ορφέα Ξάνθης και πλάσαρε κάνοντας το 1-0. Νέστος Χρυσούπολης-Ορφέας Ξάνθης 1-0

21′ Ευκαιρία για τον Ορέστη Ορεστιάδας. Ο Μπαϊράμ Ισμαήλ έδιωξε σε κόρνερ την κεφαλιά του Πετρόπουλου Κ.

35′ Ευκαιρία για το Νέστο Χρυσούπολης. Το σουτ του Δεσύλλα πέρασε λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι της εστίας του Δημητρίου.

37′ Ευκαιρία για τον Ορφέα Ξάνθης. Το σουτ του Χουσεϊν Ογλου απέκρουσε ο Αϊβαζίδης, η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά το σουτ του Μουμίν Ογλού Τουγιάλ από πλάγια θέση πέρασε λίγο άουτ.

38′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Ορέστη Ορεστιάδας. Στη θέση του Μυλωνά Γ. πέρασε ο Αμοιρόπουλος.

45′ Γκολ για τον Νέστο Χρυσούπολης. Ο Νάνος κέρδισε ένα ιδιαίτερα αμφισβητούμενο πέναλτι από τον Πεχλιβάνη και το εκτέλεσε εύστοχα ο Δεσύλλας κάνοντας το 2-0. Νέστος Χρυσούπολης-Ορφέας Ξάνθης 2-0

45′ + 2′ Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στη Χρυσούπολη. Νέστος Χρυσούπολης-Ορφέας Ξάνθης 2-0

45′ + 5′ Λήξη του ημιχρόνου στον Ίασμο. Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου-Ορέστης Ορεστιάδας 0-0.

Με βάση τα αποτελέσματα του ημιχρόνου, ο Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου έχει 8 βαθμούς, ο Νέστος Χρυσούπολης 7, 4 ο Ορέστης Ορεστιάδας και 3 ο Ορφέας Ξάνθης.

Ο Ορφέας Ξάνθης αμφισβήτησε ιδιαίτερα το πέναλτι, από το οποίο προήλθε το δεύτερο γκολ του Νέστου Χρυσούπολης. Οι ποδοσφαιριστές της ομάδας της Ξάνθης δε μπορούν να μπουν στα αποδυτήρια μετά τη λήξη του ημιχρόνου, αφού δεν τους επιτρέπουν να πλησιάσουν στη φυσούνα οι φίλαθλοι των γηπεδούχων σε μια τεταμένη ατμόσφαιρα, με αποτέλεσμα ο προπονητής του Ορφέα να δίνει οδηγίες στους ποδοσφαιριστές του για το δεύτερο μέρος μέσα στο γήπεδο!

46′ Έναρξη του δευτέρου μέρους σε Ίασμο και Χρυσούπολη.

50′ Αλλαγή για τον Ορέστη Ορεστιάδας. Στη θέση του Μυλωνά Π. πέρασε ο Μεχμέτογλου.

51′ Γκολ για τον Μέγα Αλέξανδρο Ιάσμου. Ο Τσέκος πάσαρε στον Κακουλίδη, ο οποίος με σουτ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου-Ορέστης Ορεστιάδας 1-0

62′ Αλλαγή για τον Νέστο Χρυσούπολης. Ο Κοντοτόλης πήρε τη θέση του Ντενίζ.

65′ Aλλαγή για τον Ορφέα Ξάνθης. Ο Μπαμπαϊτης πήρε τη θέση του Χουσεϊν Ογλού.

68′ Γκολ για τον Ορφέα Ξάνθης. Ο Παυλακάκης έκανε λανθασμένο γύρισμα στον Αϊβαζίδη, μπήκε στη φάση ο Καραγκιόζης και με σουτ μείωσε σε 2-1. Νέστος Χρυσούπολης-Ορφέας Ξάνθης 2-1

76′ Αλλαγή για τον Νέστο Χρυσούπολης. Ο Εμμανουηλίδης πήρε τη θέση του Τσάκωνα.

76′ Αλλαγή για τον Ίασμο. Στη θέση του Κιουτσούκ Αμέτ μπήκε ο Μεμέτ Αλή Εμρά.

86′ Aλλαγή για τον Ορέστη Ορεστιάδας. Στη θέση του Δοϊνούδη πέρασε ο Βουδούρης.

89′ Αλλαγή για το Νέστο Χρυσούπολης. Στη θέση του Νάνου μπήκε ο Γαμβρελής.

87′ Ευκαιρία για τον Ίασμο. Το σουτ του Κακουλίδη χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Φιλιππίδη και στην επαναφορά το σουτ του Εμρά πέρασε λίγο άουτ.

89′ Αλλαγή για τον Ίασμο. Στη θέση του Παγωνίδη μπήκε ο Τσακήρ.

90’+ 2′ Γκολ για τον Ορέστη Ορεστιάδας. Με εκτέλεση φάουλ ο Κυριάκος Πετρόπουλος ισοφάρισε για τον Ορέστη. Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου-Ορέστης Ορεστιάδας 1-1

90′ + 3′ Λήξη των αγώνων σε Ίασμο και Χρυσούπολη.

Τελικά σκορ: Nέστος Χρυσούπολης-Ορφέας Ξάνθης 2-1 και Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου-Ορέστης Ορεστιάδας 1-1.

Η βαθμολογία μετά από 4 αγώνες έχει ως εξής: Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 8, Νέστος Χρυσούπολης 7, Ορέστης Ορεστιάδας 4, Ορφέας Ξάνθης 3.

Μείνετε στο ThrakiSportS. Σε λίγο θα υπάρχουν αναλυτικά ρεπορτάζ από τους απεσταλμένους του στους δύο αγώνες…