Τα αποτελέσματα της Β’ Φάσης του Πρωταθλήματος Στίβου Κοριτσιών Λυκείων Μακεδονίας – Θράκης

Ανταπόκριση από την Αλεξανδρούπολης: Γιώργος Πανταζίδης

–  Εγιναν γνωστά τα αποτελέσματα της Β’ Φάσης του Σχολικού Πρωταθλήματος Στίβου Λυκείων Κοριτσιών σχολικού έτους 2012-2013. Ως γνωστόν, οι αγώνες του 5ου Ομίλου Μακεδονίας και Θράκης πραγματοποιήθηκαν την περασμένη Τετάρτη (17/04) στις Σέρρες, με συμμετοχή και μαθητών από την Θράκη που ορισμένοι προκρίθηκαν στην επόμενη τελική φάση της Αθήνας.

 

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα:

ΑΓΩΝΙΣΜΑ : 100 Μ.  (ΟΡΙΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΟΣ:12΄΄74) 
1 ΚΟΝΤΑΞΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΚΟΣΜΑΣ ΓΕ.Λ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ ΔΡΑΜΑΣ 5ος 1996 13΄΄06 +0.2
2 ΓΚΙΣΗ ΜΑΡΙΑ ΙΩΑΝΝΗΣ 3ο ΓΕ.Λ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ ΠΕΛΛΑΣ 5ος 1995 13΄΄29 +0.2
3 ΜΑΔΕΣΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 14ο ΓΕ.Λ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΑΝΑΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 5ος 1997 13΄΄35 +0.2
4 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΘΑΛΕΙΑ ΙΩΑΝΝΗΣ 1ο ΓΕ.Λ. ΚΑΒΑΛΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ 5ος 1995 13΄΄47 +0.2
5 ΕΛΒΑΤΖΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1ο ΓΕ.Λ. ΚΑΒΑΛΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ 5ος 1997 13΄΄60 +0.2
6 ΜΟΥΔΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ 2ο ΓΕ.Λ. ΕΥΟΣΜΟΥ ΔΥΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 5ος 1996 13΄΄75 +0.2

ΑΓΩΝΙΣΜΑ : 200 Μ. (ΟΡΙΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΟ:26΄΄64) 
1 ΜΠΕΚΟΥ-ΦΕΡΡΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 4ο ΓΕ.Λ. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΥΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 5ος 1997 26΄΄25 +0.5
2 ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΔΟΥ ΑΝΝΑ ΙΩΣΗΦ ΓΕ.Λ. ΑΞΟΥ ΠΕΛΛΑΣ 5ος 1997 28΄΄32 +0.5

ΑΓΩΝΙΣΜΑ : 400 Μ.  (ΟΡΙΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΟΣ:1΄02΄΄14) 
1 ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1ο ΓΕ.Λ. ΔΡΑΜΑΣ ΔΡΑΜΑΣ 5ος 1997 1΄01΄΄51 
2 ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΘΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 11ο ΓΕ.Λ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΑΝΑΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 5ος 1996 1΄02΄΄65 
3 ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΡΑΔΙΩΝ 2ο ΓΕ.Λ. ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ ΔΥΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 5ος 1996 1΄03΄΄16 
4 ΣΙΣΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΔΙΑΠ/ΚΟ ΓΕ.Λ. ΕΥΟΣΜΟΥ ΔΥΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 5ος 1996 1΄04΄΄23 
5 ΝΑΝΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ ΘΕΟΧΑΡΗΣ 3ο ΓΕ.Λ. ΚΑΒΑΛΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ 5ος 1997 1΄04΄΄32 

ΑΓΩΝΙΣΜΑ : 800 Μ. (ΟΡΙΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΟΣ: 2΄27΄΄00) 
1 ΚΟΥΤΛΕ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΕ.Λ. ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ ΣΕΡΡΩΝ 5ος 1997 2΄31΄΄86 
2 ΤΕΡΕΖΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΙΩΑΝΝΗΣ 1ο ΓΕ.Λ. ΕΔΕΣΣΑΣ ΠΕΛΛΑΣ 5ος 1997 2΄32΄΄52 
3 ΣΕΝΙΚΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 2ο ΓΕ.Λ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ ΠΕΛΛΑΣ 5ος 1996 2΄32΄΄86 

ΑΓΩΝΙΣΜΑ : 1500 Μ. (ΟΡΙΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΟΣ: 5΄06΄΄00) 
1 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1ο ΓΕ.Λ. ΔΡΑΜΑΣ ΔΡΑΜΑΣ 5ος 1997 5΄19΄΄99 

ΑΓΩΝΙΣΜΑ : 3000 Μ. (ΟΡΙΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΟΣ: 11΄50΄΄00) 
1 ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΕΛΕΝΗ ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΕ.Λ. ΑΡΙΔΑΙΑΣ ΠΕΛΛΑΣ 5ος 1996 11΄21΄΄91 

ΑΓΩΝΙΣΜΑ : 100 Μ.ΕΜΠΟΔΙΑ (ΟΡΙΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΟΣ: 16΄΄04) 
1 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΑΝΝΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1ο ΓΕ.Λ. ΕΔΕΣΣΑΣ ΠΕΛΛΑΣ 5ος 1996 14΄΄79 -3.4
2 ΣΑΜΑΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 6ο ΓΕ.Λ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ ΑΝΑΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 5ος 1995 15΄΄58 -3.4
3 ΜΕΝΕΞΗ ΜΑΡΙΑ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΙΔ. ΕΚΠ/ΡΙΟ ΣΕΡΡΩΝ 5ος 1997 15΄΄78 -3.4
4 ΣΑΒΒΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 5ο ΓΕ.Λ. ΣΕΡΡΩΝ ΣΕΡΡΩΝ 5ος 1997 15΄΄98 -3.4
5 ΚΕΣΙΣΗ ΡΑΦΑΕΛΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2ο ΓΕ.Λ. ΕΔΕΣΣΑΣ ΠΕΛΛΑΣ 5ος 1997 16΄΄33 -3.4

ΑΓΩΝΙΣΜΑ : 400 Μ.ΕΜΠΟΔΙΑ  (ΟΡΙΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΟΣ:1΄12΄΄04) 
1 ΞΩΜΕΡΙΤΑΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1ο ΓΕ.Λ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΔΥΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 5ος 1997 1΄10΄΄47 
2 ΚΕΡΑΣΣΙΩΤΗ ΟΔΥΣΣΕΙΑ-ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΜΗΝΑΣ 4ο ΓΕ.Λ. ΕΥΟΣΜΟΥ ΔΥΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 5ος 1996 1΄12΄΄18 

ΑΓΩΝΙΣΜΑ : 5000 Μ.ΒΑΔΗΝ  (ΟΡΙΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΟΣ:29΄30΄΄00) 
1 ΑΣΗΜΑΚΙΔΟΥ ΕΥΡΥΔΙΚΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2οΓΕ.Λ. ΚΙΛΚΙΣ ΚΙΛΚΙΣ 5ος 1996 27΄27΄΄84 

ΑΓΩΝΙΣΜΑ : ΜΗΚΟΣ   (ΟΡΙΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΟΣ:5,20μ.) 
1 ΣΕΡΚΛΟΒΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΣΕΡΓΚΕΪ 2ο ΓΕ.Λ. ΕΧΕΔΩΡΟΥ ΔΥΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 5ος 1996 5,32 μ. +1.2
2 ΙΣΠΙΚΟΥΔΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1ο ΓΕ.Λ. ΕΧΕΔΩΡΟΥ ΔΥΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 5ος 1997 5,31 μ. +1.4
3 ΝΑΖΙΡΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1ο ΕΠΑ.Λ. ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ ΕΒΡΟΥ 5ος 1996 5,27 μ. +0.8
4 ΚΟΥΚΟΥΤΣΗ ΜΑΡΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 3ο ΓΕ.Λ. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ ΡΟΔΟΠΗΣ 5ος 1996 5,27 μ. +1.4

5 ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΦΩΤΙΟΣ ΕΠΑ.Λ. ΕΔΕΣΣΑΣ ΠΕΛΛΑΣ 5ος 1995 5,15 μ. +0.6
6 ΚΥΡΙΖΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 2ο ΓΕ.Λ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ ΠΕΛΛΑΣ 5ος 1997 4,84 μ. +0.2

ΑΓΩΝΙΣΜΑ : ΤΡΙΠΛΟΥΝ   (ΟΡΙΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΟΣ: 11,00μ.) 
1 ΝΑΤΣΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2ο ΓΕ.Λ. ΣΕΡΡΩΝ ΣΕΡΡΩΝ 5ος 1997 11,43 μ. -1.8
2 ΑΡΒΑΝΙΤΙΔΟΥ ΕΛΛΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1ο ΓΕ.Λ. ΚΑΒΑΛΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ 5ος 1995 11,24 μ. -1.2
3 ΓΑΛΛΗ ΕΙΡΗΝΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 31ο ΓΕ.Λ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΑΝΑΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 5ος 1996 11,03 μ. -2.4

ΑΓΩΝΙΣΜΑ :ΥΨΟΣ   (ΟΡΙΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΟΣ:1,60μ.) 
1 ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ ΠΕΤΡΟΣ 2ο ΓΕ.Λ. ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ ΕΒΡΟΥ 5ος 1996 1,55 μ. 

2 ΝΤΑΓΛΗ ΑΘΗΝΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 1ο ΓΕ.Λ. ΔΡΑΜΑΣ ΔΡΑΜΑΣ 5ος 1997 1,55 μ. 
3 ΓΑΒΡΗΛΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ ΓΕ.Λ. ΑΡΙΔΑΙΑΣ ΠΕΛΛΑΣ 5ος 1997 1,52 μ. 

ΑΓΩΝΙΣΜΑ : ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ   (ΟΡΙΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΟΣ: 3,10μ.) 
1 ΣΟΛΩΜΟΝΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΒΛΑΔΙΜΗΡΟΣ 1ο ΓΕ.Λ. ΕΛ. ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ ΔΥΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 5ος 1995 3,10 μ. 
2 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 2ο ΓΕ.Λ. ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΑΝΑΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 5ος 1995 2,70 μ. 
3 ΧΑΤΖΗΖΑΧΑΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΟΜΗΡΟΣ 5ο ΓΕ.Λ. ΣΕΡΡΩΝ ΣΕΡΡΩΝ 5ος 1996 2,70 μ. 

ΑΓΩΝΙΣΜΑ :ΣΦΑΙΡΑ   (ΟΡΙΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΟΣ: 10,80μ.) 
1 ΤΖΕΝΓΚΟ ΕΡΙΖΑΜΠΕΛΑ ΠΑΝΤΕΛΗ ΓΕ.Λ. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 5ος 1997 14,85 μ.
2 ΣΑΚΕΛΑΡΗ ΛΕΜΟΝΙΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1ο ΓΕ.Λ. ΔΡΑΜΑΣ ΔΡΑΜΑΣ 5ος 1996 14,06 μ. 
3 ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΝΤΩ ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕ.Λ. ΛΑΓΚΑΔΑ ΔΥΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 5ος 1996 12,54 μ. 

ΑΓΩΝΙΣΜΑ :ΔΙΣΚΟΣ   (ΟΡΙΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΟΣ: 33,00μ.) 
1 ΧΑΜΠΟΥΔΑΝΙΔΟΥ ΑΝΝΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΓΕ.Λ. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 5ος 1995 42,02 μ. 
2 ΜΟΣΧΟΛΙΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΓΕ.Λ. ΠΡΟΒΑΤΑ ΣΕΡΡΩΝ 5ος 1996 36,94 μ. 
3 ΣΤΡΑΝΤΖΑΛΗ ΑΝΝΑ ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΕ.Λ. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 5ος 1996 31,25 μ. 

ΑΓΩΝΙΣΜΑ :ΑΚΟΝΤΙΟ   (ΟΡΙΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΟΣ:36,00μ.) 
1 ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΘΕΟΔΩΡΑ ΠΕΤΡΟΣ 4ο ΓΕ.Λ. ΣΕΡΡΩΝ ΣΕΡΡΩΝ 5ος 1997 45,92 μ. 
2 ΤΣΑΒΔΑΡΙΔΟΥ ΖΑΧΑΡΟΥΛΑ ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΕ.Λ. ΝΙΓΡΙΤΑΣ ΣΕΡΡΩΝ 5ος 1996 43,48 μ. 
3 ΠΑΡΔΑΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΕ.Λ. ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 5ος 1997 37,89 μ. 
4 ΜΑΛΛΕΛΙΔΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΓΕ.Λ. ΔΟΞΑΤΟΥ ΔΡΑΜΑΣ 5ος 1996 37,62 μ. 
5 ΚΙΟΡΠΕΛΙΔΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2ο ΓΕ.Λ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΔΥΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 5ος 1996 34,64 μ. 

ΑΓΩΝΙΣΜΑ :ΣΦΥΡΑ   (ΟΡΙΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΟΣ: 40,00μ.) 
1 ΖΩΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΕ.Λ. ΚΑΜΠΑΝΗ ΚΙΛΚΙΣ 5ος 1996 64,12 μ. 
2 ΓΚΡΙΤΖΑΛΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 27ο ΓΕ.Λ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΑΝΑΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 5ος 1997 46,17 μ. 

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ 

ΓΕΩΡΓΙΟΣ Δ. ΜΠΟΥΛΑΚΗΣ