Live: ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας – Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης 57-75 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το thrakisports από τις 12.00 το μεσημέρι την εξέλιξη του μεγάλου τελικού του Πανελληνίου Πανεπιστημιακού Πρωταθλήματος Μπάσκετ ανάμεσα στο Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης και το ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνης).

Το ΔΠΘ προκρίθηκε στον μεγάλο τελικό, αφού απέκλεισε το Εθνικό Μετσόβειο Πολυτεχνείο στον ημιτελικό της Τετάρτης και θα βρει απέναντί του την τυπικά αλλά και ουσιαστικά γηπεδούχο ομάδα, αφού το τουρνουά του final 8 διεξάγεται στην Κοζάνη.

Το thrakisports πάντα κοντά στα μεγάλα αθλητικά γεγονότα που αφορούν την Θράκη και τους αθλητές της, θα βρεθει κοντά και σε αυτήν την διοργάνωση και θα έχει διαρκή ενημέρωση για την εξέλιξη του σκορ, ώστε να ενημερωθεί το κοινό για την προσπάθεια των αθλητών – φοιτητών του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου, που τυχγάνουν στην πλειοψηφία τους και παίκτες ομάδων της Θράκης…

1η περίοδος: ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας – Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης 6-7 (3.59”), 17-17 (τέλος δεκαλέπτου)

2η περίοδος: ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας – Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης  21-19 (7.22”), 29-29 (3.04”), 32-36 (ημίχρονο).

3η περίοδος: ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας – Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης  40-43 (4.52”), 53-57 (τέλος δεκαλέπτου)

4η περίοδος: ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας – Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης  53-65 (6.02”), 55-74 (1.41”), 57-75 (τελικό αποτέλεσμα)

ΔΕΙΤΕ πώς η ομάδα του ΔΠΘ προκρίθηκε στον τελικό και όλες τις λεπτομέρειες του ημιτελικού κάνοντας κλικ ΕΔΩ