Live: Αρης – Πανθρακικός 0-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει ο Μπάμπης Κυπριανίδης –

Παρακολουθήστε live από το Κλεάνθης Βικελίδης την εξέλιξη του ματς – τελικού ανάμεσα σε Άρη και Πανθρακικό για την 27η αγωνιστική της Super League, που θα κρίνει εν πολλοίς και το μέλλον των δύο ομάδων στην κατηγορία.

Ωρα 16:25  Οι δυο ομάδες έχουν έναν βαθμό διαφορά, με τους «κίτρινους» να είναι αυτή τη στιγμή στη ζώνη υποβιβασμού με 25 πόντους και τον Πανθρακικό 26. Γίνεται αντιληπτό πως η μεταξύ τους «μονομαχία»  είναι πολύ κρίσιμη και για τις δυο ομάδες, με βάση και το πρόγραμμα που έχουν μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος.

Το γήπεδο αναμένεται να γεμίσει δημιουργώντας φανατική ατμόσφαιρα. Άλλωστε, η διοίκηση του Άρη έβαλε εισιτήριο μόλις 10 ευρώ για αυτόν ακριβώς τον λόγο.

Στον αγώνα στην Κομοτηνή στον πρώτο γύρο ο Πανθρακικός πέτυχε ευρεία νίκη με 4-0, κάτι που μπορεί να αποδειχθεί εξαιρετικά σημαντικό σε περίπτωση ισοβαθμίας.

Ωρα 16:35 Βγήκε ο Πανθρακικός για ζέσταμα, δεν ξεκινάει βασικός ο Παπαδόπουλος όπως ήταν αναμενόμενο

Ωρα 16:45 Συνθέσεις

Άρης: Διούδης, Παπαζαχαρίας, Καζναφέρης, Τάτος, Πουλίδο, Γιαννιώτας, Ζαραδούκας, Διαμαντάκος, Κοέλιο, Παπαστεριανός.

Πανθρακικός: Κουτσόπουλος, Λουσέρο,Σερφά, Μουναφο, Τζανής, Μπαϊκαρά, Σαρακατσάνος, Σκλιοπίδης, Χρήστου, Καστσελάν, Βαϊρουά.

Ωρα 16:55 Αποσύρονται οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια σε 20 λεπτά αρχίζει ο μεγάλος αγώνας που θα κρίνει κατα μεγάλο βαθμό την παραμονή ή όχι και των δύο ομάδων στην super league

Ωρα 17:10  Δεν έχουν γεμίσει ακόμα οι εξέδρες, Ετοιμοι για την είσοδο των δύο ομάδων, για το ματς τελικό…

1′  Εναρξη του αγώνα

7′ Έχει μπεί δυνατά ο Πανθρακικός όρθιος στον πάγκο ο Παύλος Δερμιτζάκης δίνει οδηγίες στους παίχτες του

10′ Ευκαιρία για τον Άρη, γύρισμα του Τάτου από δεξιά, ο Διαμαντάκος δεν μπόρεσε να κάνει το πλασέ στην κίνηση διώχνει αποτελεσματικά ο Σερφά

16′ Στο έδαφος ο Καστελάν μετά απο σύγκρουση με τον Σερφά δεν δείχνει τίποτα ανησυχητικό.

18′ Ευκαρία για τον Αρη σουτ του Τάτου αποκρούει σταθερά ο Κουτσόπουλος

19′ Γρήγορη αντεπίθεση του Πανθρακικού γυριστό σουτ του Βαϊρουά μετά από σέντρα του Λουσέρο, άουτ

22′ 61% η κατοχή μπάλας για τον Άρη 39% για τον Πανθρακικό

26′ Σουτ του Βαϊρουά στην κίνηση μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Διούδης μεγάλη ευκαρία για τον Πανθρακικό να προηγηθεί

30′ Κεφαλία του Μπαϊκαρά η μπάλα καταλήγει μακριά αουτ απο την εστία του Άρη

37′ Αψημαχία Παπαστεργιανού Μπαϊκαρά πολλά τα νεύρα μεταξύ των παικτών των δυο ομάδων, μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο άτομα και απο τους δύο παγκους. Διακοπή του αγώνα

40′ Κίτρινες κάρτες σε Κοέλιο, Ζαραδούκα, Μουνάφο, Μπαϊκαρά. Τα πνεύματα ηρεμούν.

42′ Διακοπή και πάλι στο παιχνίδι αποβολή των γυμναστών του Αρη ζήταει ο Μανταλος.

43′ Κίτρινη κάρτα στον Τζάνη.

44′ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

45+1  Τέλος πρώτου  ημιχρόνου: Άρης-Πανθρακικός 0-0.

46΄ ‘Εναρξη Β’ ημιχρόνου δεν υπάρχει αλλαγή στις συνθέσεις των δύο ομάδων. Μίγκας Μελίσσης Μακρυδημήτρης έχουν σηκωθεί για προθέρμανση

49‘ Μακρινό σουτ του Γιανινώτα δεν ανησυχεί τον Κουτσόπουλο που αποκρούει.

51′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Τριανταφυλλάκος στην θέση του Παπαζαχαρία.

55′ Συπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου ο Πανθρακικός προσπαθεί να πιέσει στον χώρου του κέντρου και να βγεί μποστά με γρήγορες αντεπιθέσεις

57′ Ευκαιρία για τον Άρη ο Τάτος άφησε στον Διαμαντάκο, αυτός έκανε το σουτ από πλάγια θέση, η μπάλα περνάει άουτ.

59′ Φοβερή ευκαρία του Βαϊρουά, ο Διούδης απέκρουσε σε δυνατό τετ α τετ,  απομακρύνει ο Καζναφέρης.

60′ Ο Παύλος Δερμιτζάκης έχει δώσει εντολή στον Μίγκα να ετοιμαστεί για να μπεί στο παιχνίδι. Μεγάλη αγωνία στον πάγκο του Πανθρακικού.

65′ Αλλαγή στην θέση του Τζάνη ο Μίνγκας, να δούμε ποιος θα περάσει τώρα στην κορυφή της επίθεσης για του Πανθρακικού. Πολλά χιλιόμετρα από τον Μλάντεν Καστελάν είναι πανταχού παρόν.

70′ Είκοσι λεπτά απομένουν για την λήξη του παιχνιδιού ο Πανθρακικός δείχνει να αντέχει και παλεύει για ένα θετικό αποτέλεσμα.

72′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Αγγελούδης αντί του Διαμαντάκου.

76′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Πανθρακικό!!! Ο Βαϊρουά έδωσε δεξιά στον Μπαϊκαρά, αυτός έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής χωρίς αντίπαλο, η μπάλα περνάει δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του γκολκιπερ του Άρη.

80′ Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο! Προσπάθεια του Μίνγκα ο Διούδης παραχωρεί κόρνερ. Πιέζει ο Πανθρακικός!!! Φωνές απο τον Παύλο Δερμιτζάκη προς τους παίχτες του.

83′ Σουτ του Τάτου χωρίς δύναμη, εύκολα ο Κουτσόπουλος.

86′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό ο Μακρυδημήτρης στην θέση του Βαϊρουά που δείχνει να κουτσαίνει.

87′ Κερδισμένο φάουλ σε καλή θέση για τον Μίνγκα περνάει ανεκμετάλλευτο.

89′ Σουτ του Παπαστεριανού, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

90′ Κόκκινη κάρτα για τον Άρη ο Ζαραδούκας. Με 10 ο Άρης μπαίνουμε στις καθυστερήσεις. Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+2 Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Μελίσσης στην θέση του Λουσέρο.

90+3 Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Παπαστεριανό με 9 ο Άρης.

90+4  ΤΕΛΟΣ του αγώνα. Τελικό αποτέλεσμα: Άρης-Πανθρακικός 0-0. Χρυσός βαθμός για τον την ομάδα της Κομοτηνής, που στέκεται όρθια στην Θεσσαλονίκη, διατηρείται πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού, κρατάει την τύχη στα χέρια της και θα μπορούσε να φυγει και νικήτρια.

Αναλυτικό ρεπορτάζ, πληροφορίες, παρασκήνια, φωτογραφίες και δηλώσεις σε λίγο….