Εύκολη νίκη για τον ΓΑΣ Κομοτηνή

Εύκολο απόγευμα είχε ο ΓΑΣ Κομοτηνή που κέρδισε στο κλειστό της Κομοτηνής την ομάδα του Ν. Μαρμαρά με 84-67.

Η ομάδα της Χαλκιδικής κατάφερε να κοντράρει τους γηπεδούχους μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο. Μάλιστα βρέθηκε να προηγείται με 12-13 στο έκτο λεπτό, αλλά αυτή ήταν η τελευταία φορά στον αγώνα που συνέβη κάτι τέτοιο. Πέρα από τη νίκη, το σημαντικό για τον Τάκη Φωτεινάκη είναι ότι έλαβαν χρόνο συμμετοχής αρκετοί νεραοί παίκτες, ανάμεσα στους οποίους και ο Ισίδωρος Λεμονίδης , ο οποίος έκανε ντεμπούτο με την ανδρική ομάδα, δείχνοντας πως το μέλλον του ανήκει.

Διαιτητές:  Εκίζογλου-Καλέσης

Δεκάλεπτα: 18-14, 47-28, 65-40, 84-67

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Φωτεινάκης): Πανταζής 6(2), Σαδήκ 8 (1), Σταματέλος 6, Σκέμπης 11(1), Μακρής 15(1), Ντίνας 10, Λεμονίδης 6, Μήτσου 6(1), Βελή 10(2), Στασινόπουλος 6, Σακάρης

ΝΕΟΣ ΜΑΡΜΑΡΑΣ (Αλεξόπουλος): Αλεξόπουλος 3(1), Λάζογλου 20(1), Ξανθόπουλος 4(1), Ζουμπούλης 3(1), Μιλκονίδης 6(1), Μπάλκουρας 18(4), Αλεξιάδης 10, Δεληγιάννης 3