Live: Αστέρας Τρίπολης – Πανθρακικός 1-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθείστε ζωντανά  από το thrakisports την εξέλιξη του αγώνα σπουδαίου αγώνα Αστέρας Τρίπολης – Πανθρακικός για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Αστέρας Τρίπολης (Σάκης Τσιώλης): Φούλοπ, Τσαμπούρης, Σανκαρέ, Πιπίνης, Φορμίκα, Αλβάρες, Σέτι, Φραγκουλάκης, Ναβάρο, Κοντοές, Λέντσε

Πανθρακικός (Παύλος Δερμιτζάκης): Κουτσόπουλος, Μπαϊκαρά, Σαρακατσάνος, Σερφά, Ντιόγκο, Λαδάκης, Μουνάφο, Τζάνης, Μίνγκας, Λουσέρο, Μακρυδημήτρης

Διαιτητής του αγώνα ο Αρετόπουλος (Τρικάλων), με βοηθούς τους Γουργιώτη (Φθιώτιδας)και Βέρρη (Λέσβου).

Πριν την έναρξη, βραβεύεται ο Αντώνης Λαδάκης του Πανθρακικού για την προσφορά του στην πρώην ομάδα του, τον Αστέρα Τρίπολης.

1′ Έναρξη του πρώτου ημιχρόνου

2′ Πρώτο σουτ του αγώνα από τον Λουσέρο, αλλά η μπάλα θα κοντράρει στα σώματα.

7′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς, για τον Πανθρακικό.Ο Μίνγκας βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ με τον Φούλοπ, ο οποίος απομάκρυνε.

8′ Ο Κουτσόπουλος κάνει λάθος έξοδο, αλλά ο Κοντοές δεν μπορεί να γίνει κάτοχος της μπάλας και να πλασάρει.

10′ Λάθος του Σέτι, ο οποίος διώχνει πάνω στον Μουνάφο, όμως ο Μίνγκας, σουτάρει ψηλά.

16′  Τεράστια ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Χαμένη, εξ επαφής προβολή, του Μουνάφο που πλάσαρε άουτ.

19′  Σουτ του Μίνγκα, η μπάλα κοντράρει στον συμπαίκτη του Μακρυδημήτρη. Στην εξέλιξη της φάσης ο Πανθρακικός κάνει κι άλλη τελική, με κεφαλιά του Λαδάκη άουτ.

33′  Ο Μίνγκας βγαίνει στην κόντρα, αλλά η πάσα του για τον Τζάνη σταματά στον Φορμίκα.

35′ Μακρινό σουτ του Τσαμπούρη, η μπάλα φεύγει άουτ. Αυτή είναι η πρώτη τελική προσπάθεια για την ομάδα του Αστέρα Τρίπολης.

39′ Σέντρα του Μπαϊκαρά από δεξιά, ο Λουσέρο δεν μπορεί με προβολή να ανοίξει το σκορ.

44′  Άλλη μία τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Πανθρακικό με τον Τζάνη. Σουτ από καλή θέση άουτ.

45′ Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Αστέρας και Πανθρακικός πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το 0-0 να παραμένει..

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

61′ Μακρινό σουτ του Κάφα, η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια του Κουτσόπουλου.

63′ Ωραία κίνηση του Κάφα, γυρίζει στον Ράγιος, αλλά εκείνος σουτάρει τραγικά. Η μπάλα, ίσως και έξω από το γήπεδο.

69′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Πράγματι, ο Φραγκουλάκης έδωσε τη θέση του στον Καλαντζή.

72′ Σέντρα του Τσαμπούρη, λάθος έξοδος από τον Κουτσόπουλο, πάει σητν κίνηση ο Ράγιος, να τον “κρεμάσει” αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

73′ Σουτ του Ράγιος, η μπάλα και πάλι άουτ.

81′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Λαδάκης, ο οποίος αποθεώνεται, δίνει τη θέση του στον Κοντογουλίδη.

82′ Σουτ μακρινό του Ράγιος, ο Κουτσόπουλος διώχνει στη γωνία του.

86′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Μελίσσης στη θέση του Ντιόγκο.

90+3′ Γκολ για τον Αστέρα. Ο Κουτσόπουλος κάνει λάθος διώξιμο, η μπάλα πάει στον Ράγιος, εκείνος σουτάρει και ανοίγει το σκορ λίγο πριν την εκπνοή των καθυστερήσεων.

90+4′ Λήξη του αγώνα. Ο Πανθρακικός μπορούσε να κρατήσει τον βαθμό της ισοπαλίας, αλλά τελικά γνώρισε ήττα και μπλέκει σε περιπέτειες, ειδικά αν δεν κερδίσει την Καθαρά Δευτέρα στο “Ελ Θράκικο”. Τελικό αποτέλεσμα: Αστερας Τρίπολης – Πανθρακικός 1-0