Απόλυτη επιτυχία στο Πανελλήνιο Τζούντο της Ξάνθης

Με την πόλη της Ξάνθης να έχει πολλά να κερδίσει από την εξαιρετική διοργάνωση αλλά και δυο θρακιώτες αθλητές να κατακτούν μετάλλια, ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τζούντο Νέων Ανδρών – Γυναικών που διεξήχθη στο «Φίλιππος Αμοιρίδης».

Μάλιστα, οι άνθρωποι της Ελληνικής Ομοσπονδίας δήλωσαν τόσο πολύ ενθουσιασμένοι τόσο από την διοργάνωση όσο από και το κλειστό της πόλης, που αποκάλυψαν πως σκοπός όλων είναι να φέρουν στην πόλη το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Τζούντο.

Η ομάδα της Ξάνθης Μιρμάνης κατέκτησε δύο χάλκινα μετάλλια με τους Χρήστο Ορφανίδη στα -66 κιλά και Νίκο Σονίδη στα -6.

Αναλυτικά οι νικητές όλων των κατηγοριών σε Νέους Άνδρες και Γυναίκες:

ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ

-55 κιλά: 1. Ιωάννης Σιδηρόπουλος (Μιθριδάτης ΑΣ) 2. Ηλίας Μπαλτζίδης (Βικτώρια Θεσσαλονίκης) 3. Αλέξιος Τσαρμαντίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

-60 κιλά 1. Μιχάλης Καλανίδης (ΕΟΣ Αχαρνών) 2. Νίκος Ιβανίδης (ΕΟΣ Αχαρνών) 3. Νίκος Καραγιάννης (ΑΟΝ Αργυρούπολης) 3. Νίκος Σονίδης (Μιρμάνης Ξάνθης)

-66 κιλά 1. Μιρμάνης Ηλιάδης (Φίλιππος Αμυνταίου) 2. Γιώργος Καίσεβ (Φίλιππος Αμυνταίου) 3. Χρήστος Ορφανίδης (Μιρμάνης Ξάνθης) 3. Πέτρος Παρθένης (ΑΕ Πετρούπολης)

-73 κιλά 1. Γιώργος Αζωίδης (Τζούντο Χαλκιδικής) 2. Γιώργος Σοφιανίδης (Sakura Κατερίνης) 3. Σάββας Καλαϊτζής (Μιθριδάτης Αχαρνών) 3. Γεράσιμος Μαράτος (ΧΑΝΘ)

-90 κιλά 1. Τζιβάν Κελισιάν (Μιθριδάτης) 2. Αλέξανδρος Φιλιππίδης (Τζούντο Χαλκιδικής) 3. Θεοφύλακτος Αγγελίδης (Πόντος Αμπελοκήπων) 3. Γιώργος Μαλλιαρόπουλος (Άρης Θεσσαλονίκης)

-100 κιλά 1. Δημήτρης Φαχιρίδης (Τζούντο Χαλκιδικής) 2. Χαράλαμπος Χατζίδης (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 3. Λεβάνι Αζώβ (Τζούντο Χαλκιδικής) 3. Γιώργος Μύριλλας (ΓΣ Ηλιούπολης)

ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

-52 κιλά 1. Ελένη Ραγκούση (ΑΕ Πετρούπολης) 2. Σταματία Καραγιάννη (ΑΟΝ Αργυρούπολης) 3. Ελευθερία Κατσαντώνη (Όμιλος Φίλων Τζούντο Μαγνησίας)

-57 κιλά 1. Ελένη Καρτσωνάκη (Μαχητής Βύρωνα) 2. Σοφία Γιώτση (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 3. Κατερίνα Δαλακούρα (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

-63 κιλά 1. Βασιλική Τσολάνη (ΑΟ Ιλίου) 2. Ηλιάνα Ρίζου (ΑΟ Ιλίου) 3. Χριστίνα Βυζανιάρη (ΑΟ Ιλίου)

-70 κιλά 1. Ελισάβετ Τελτσίδου (ΕΟΣ Αχαρνών) 2. Μαρία Τσολάνη (ΑΟ Ιλίου)

-81 κιλά 1. Αλέξης Ντανατσίδης (Φίλιππος Αμυνταίου) 2. Ρομάν Μουστόπουλος (Ολυμπιονίκης Αγ. Ι. Ρέντη) 3. Αμπράμ Μπουρντούλι (Πόντος Αμπελοκήπων) 3. Αναστάσης Πασχάλης (Athens Dojo)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here