Live: Λεβαδειακός – Ξάνθη 1-4 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το thrakisports την εξέλιξη της αναμέτρησης Λεβαδειακός – Skoda Ξάνθη για την 24η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκ που διεξάγεται στο Δημοτικό Στάδιο Λιβαδειάς.

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Απόστολος Αμπάρκιολης με βοηθούς τους Φλώριο Ελευθερίου και Σπυρίδωνα Γουργιώτη.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Λεβαδειακός (Γιώργος Παράσχος): Κυριακίδης, Μουλόπουλος, Καγιεχόν, Λισγάρας, Ζησόπουλος, Βασιλείου, Κόρμπος, Πόι, Μεντί, Ακόστα

Ξάνθη (Μαρίνος Ουζουνίδης): Λοντίγκιν, Γκλέισον, Μαρσελίνιο, Κομεσίδης, Βασιλακάκης, Φλίσκας, Μαρίν, Γούτας, Ντάνι, Σολτάνι

Οι δύο ομάδες είναι έτοιμες για την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο.

1′ Εναρξη του αγώνα

2′ Γκοοολ για την Ξάνθη. Ο Μαρσελίνιο από τα αριστερά έβγαλε τη σέντρα σουτ και ο Σολτάνι στο δεύτερο δοκάρι με πλασέ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

4′ Φάουλ του Καγιεχόν από τα αριστερά, ο Λοντίγκιν έδιωξε με γροθιές.

9′ Ο Ζησόπουλος βρέθηκε στα δεξιά της περιοχής, αλλά ο Γούτας με τάκλιν έδιωξε πριν επιχειρήσει ο δεύτερος το σουτ.

13′ Φάουλ σε καλό σημείο κέρδισε για τον Λεβαδειακό ο Ζησόπουλος, την εκτέλεση του οποίου ανέλαβε ο Καγιεχόν, όμως το σουτ του ήταν κακό και η μπάλα έφυγε πολύ ψηλά άουτ.

20′ Σέντρα σουτ του Μουλόπουλου από τα δεξιά, η μπάλα έφυγε άουτ.

27′ Αντεπίθεση της Ξάνθης, Κομεσίδης και Σολτάνι άλλαξαν ωραία την μπάλα. Ο πρώτος βρέθηκε στα αριστερά της μικρής περιοχής και επιχείρησε το σουτ, αλλά ο Πόι με τάκλιν κατάφερε να διώξει.

30‘ Σέντρα Πόι από τα αριστερά, ο Μουλόπουλος από την απέναντι μεριά επιχείρησε να τροφοδοτήσει τον Ζησόπουλο με το κεφάλι, αλλά ο τελευταίος πιεζόμενος δεν μπόρεσε να πλασάρει.

33′ Σέντρα από τον Πόι από τα δεξιά, ο Κόρμπος πιάνει υπό πίεση μια κεφαλιά, όμως έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Λοντίγκιν.

40′ Φάουλ του Ακόστα από δεξιά, κεφαλιά του Χοσέμι, η μπάλα έφυγε άουτ.

43′ Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό, o Ακόστα εκτέλεσε το φάουλ για τους γηπεδούχους, η μπάλα κόντραρε στα σώματα των παικτών της Ξάνθης, άλλαξε πορεία, ωστόσο ο Λοντίγκιν δεν αιφνιδιάστηκε και απέκρουσε.

45′ Γκολ για την Ξάνθη. Ο Μαρίν από τα δεξιά πάσαρε στον Μαρσελίνιο, ο οποίος μόνος απέναντι από τον Κυριακίδη έστειλε την μπάλα κάτω από τα πόδια του γκολκίπερ και στα δίχτυα.

45′ Λήξη του πρώτου σαρανταπενταλέπτου. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Λεβαδειακός – Ξάνθη 0-2

46′ Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό με τον Νικολακάκη στη θέση του Μεντί. Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

51′ Σέντρα σουτ του Ακόστα από τα αριστερά, ο Πόι δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή.

53′ Πλασέ του Μαρσελίνιο από τα αριστερά, η μπάλα πάνω από τον Κυριακίδη, όμως πέρασε παράλληλα απο την εστία του Κυριακίδη.

56′ Σέντρα σουτ του Πόι από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα πέρασε παράλληλα από την εστία του Λοντίγκιν.

59′ Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό, με τον Ρομέου στη θέση του Λισγάρα.

60′ Ωραίο μακρινό σουτ από τον Ρομέου, η μπάλα έφυγε ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Λοντίγκιν.

67′ Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη με τον Πρίττα στη θέση του Ντάνι.

69′ Γκοοοολ για την Ξάνθη! Ο Μαρσελίνιο μπήκε στην περιοχή του Λεβαδειακού, απέφυγε τους αντιπάλους του, ο Κυριακίδης δεν μπόρεσε να κόψει, η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια του Νικολακάκη και ο Μαρίν προ κενής εστίας έγραψε το 3-0!

70′ Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη, με τον Ροτζέριο στη θέση του Ακόστα.

77′ Δυνατό σουτ του Πόι έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Λοντίγκιν.

79′ Γκοοοολ για την Ξάνθη! Ο Μαρσελίνιο από τα αριστερά, έκανε το διαγώνιο σουτ από το ύψος της περιοχής του Λεβαδειακού κι έκανε το 4-0 για την Ξάνθη!

82′ Σουτ του Πόι, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία της Ξάνθης.

82′ Αλλαγή για την Ξάνθη με τον Σολτάνι να αφήνει τη θέση του στον Ράνο.

83′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Κομεσίδη και αποβολή για τον αμυντικό της Ξάνθης, αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες.

86′ Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη με τον Πλατέλλα στη θέση του Μαρίν.

89′ Προβολή του Ροτζέριο από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία.

90+1′ Γκολ για τον Λεβαδειακό. Με τον Ροτζέριο να μειώνει το σκορ με πλασέ από τη μικρή περιοχή, μετά από σέντρα του Καγεχιόν.

90+3′ Λήξη της αναμέτρησης. Τελικό αποτέλεσμα: Λεβαδειακός – Ξάνθη 1-4.

Εδώ ολοκληρώνεται το live του thrakisports από τον αγώνα της Λιβαδειάς. Σε λίγο πλούσιο ρεπορτάζ από την μεγάλη νίκη των Θρακιωτών…