Live: Έβρος Σουφλίου – ΠΑΟ Κοσμίου 1-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του ντέρμπι της Θράκης ανάμεσα στον Έβρο Σουφλίου και τον ΠΑΟ Κοσμίου για την 16η αγωνιστική του πρώτου ομίλου του Περιφερειακού Πρωταθλήματος (Δ’ Εθνική).

Καλησπέρα. Είναι το live του thrakisports από το μεγάλο ντέρμπι της 16ης αγωνιστικής στην Δ’ Εθνική. O Εβρος Σουφλίου φιλοξενεί τον ΠΑΟ Κοσμίου

Οι συνθέσεις: των ομάδων:

Η αρχική ενδεκάδα για τον ΠΑΟ Κοσμίου: Χρανιώτης,  Βαλσάμης, Κωνσταντινίδης, Πατσαλής, Τρίχας, Καμπιώτης, Πατσαλής, Γεμενετζής, Σταύρου, Λυκούδης, Πεχλιβανίδης

Η αρχική ενδεκάδα για τον Εβρο Σουφλίου: Παμπορίδης, Αντωνιάδης, Μπατζιος, Κατρανίτσας, Δούπας, Ναθανηιλίδης, Εμρέ, Εφραιμίδης, Δαμιανίδης, Λαζαρίδης, Φλώρος, Λαζαρίδης

Διαιτητής του μεγάλου ντέρμπι της Θράκης θα είναι ο Κουναλάκης του συνδέσμου Ξάνθης με βοηθούς τους Κωνσταντινίδη Κ. και Καραουλάνη.

1′ Εναρξη του αγώνα.

3′ Φάουλ του Τρίχα, προβολή του Κωνσταντίδη λίγο άουτ.

25′ Μακρινό σουτ του Πεχλιβανιδή ψηλά άουτ.

29′ Σουτ του Εμρέ αόυτ.
Λιγοστές οι φάσεις του αγώνα με το σκορ να παραμένει ακόμα στο 0-0.

45′ Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Έβρος Σουφλίου – ΠΑΟ Κοσμίου 0-0

Είναι ισορροπημένο παιχνίδι χωρίς καμία μεγάλη φάση. Το Σουφλί προσπαθεί να απειλήσει με βαθιές μπαλιές αλλά δεν τα έχει καταφέρει, ενω το Κόσμιο με εξαίρεση μια στημενη φάση στο 3′ λεπτό δεν έχει μπορέσει να απειλήσει την εστία του Παμπορίδη.

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

49′ Γκολ για το Σουφλί. Ο Κατρανίτσας εκτέλεσε το φάουλ και ο Δαμιανίδης με προβολή έκανε απο κοντά το 1-0 για την ομάδα του Σουφλίου.

60′ Σουτ του Τρίχα, μπλοκάρει ο Παμπορίδης.

62′ Μακρινό σουτ του Παπαναστσίου, λίγο άουτ.

79′ Σουτ του Κατρανίτσα, λίγο άουτ.

90′ Λήξη της αναμέτρησης. Τελικό αποτέλεσμα: Έβρος Σουφλίου – ΠΑΟ Κοσμίου 1-0.

Εδώ ολοκληρώνεται το live από το Σουφλί, αλλά ακολουθεί η κριτική του αγώνα, πλούσιο ρεπορτάζ και φυσικά οι δηλώσεις των πρωταγωνιστών…