Βασικός και πάλι ο Μελιόπουλος με τους παίδες στην Κύπρο

Φιλική ισοπαλία 1-1 απέσπασε η U17 της Εθνικής Ελλάδας με βασικό και πάλι τον Μελιόπουλο της Ξάνθης, απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα της Κύπρου, στην δεύτερη μεταξύ τους φιλική αναμέτρηση μέσα στην εβδομάδα που διεξήχθη στην Πάφο.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, χωρίς κάποια μεγάλη φάση. Στο δεύτερο μέρος οι δύο προπονητές πραγματοποίησαν αρκετές αλλαγές, ωστόσο είδαμε δύο γκολ. Η Εθνική μας ευτύχησε να προηγηθεί με τον Δεδίδη, ωστόσο η Κύπρος κατάφερε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του αγώνα. Ο Λουκάς ανατράπηκε απο τον Νικοπολίδη, με τον διαιτητή να υποδεικνύει το σημείο του πέναλτι. Ο επιθετικός των γηπεδούχων νίκησε τον τερματοφύλακα της “γαλανόλευκης” και διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Οι συνθέσεις:

ΚΥΠΡΟΣ: Κ. Κωνσταντίνου, Κ. Σεργίου (65′ Γ. Ανδρέου), Ε. Ανδρέου (50′ Α’ Μιχαήλ), Δ. Τουμάζου (50′ Ν. Ραουνάς), Μ. Ιωάννου (62′ Μ. Γενεθλίου), Γ. Γερολέμου (Α. Κατσαντώνης), Μ. Χριστοδούλου (41′ Κ. Ηλία), Χ. Σωκράτους (41′ Κ. Καραγιάννης) , Χρ. Σιέλης, Ι. Πικής (50′ Π. Λουκά), Ι. Κωστή.

ΕΛΛΑΔΑ: Ι. Νικοπολίδης, Σ. Αλεξανδρόπουλος, Γ. Αντζούλας, Α. Γκαργκαλατζίδης, Δ. Εμμανουηλίδης, Χ. Κατσούκης, Ε. Λυρατζης, Α, Μαρτίνης, Δ. Μελιόπουλος, Ι. Μιχαηλίδης, Ε. Χριστόπουλος.

Έπαιξαν και οι: Μωραϊτάκης, Βουτσάς, Παπαδόπουλος, Τζέρεκοφ, Βρακάς, Ντουμάνης, Μαυρουδής, Δεδίδης