Βαριά ήττα της Κ17 της Ξάνθης από τον ΠΑΟΚ στο ντέρμπι κορυφής

Βαριά ήττα με 4-0 γνώρισε η ομάδα εφήβων της Ξάνθης από την αντίστοιχη του ΠΑΟΚ στο γήπεδο των Νέων Επιβατών, σε αναμέτρηση για την 6η αγωνιστική του 1ου γύρου του B. Ομίλου του πρωταθλήματος υποδομών Κ17 της Super League.

Το σκορ άνοιξε στο 32′ ο Υφαντίδης μετά από ασίστ του Χατζηδίμπα και στο 43ο λεπτό ο Υφαντίδης και πάλι, διπλασίασε τα γκολ του ΠΑΟΚ, μετά από ασίστ του Χατζηστραβού αυτή τη φορά!

Στην επανάληψη ο Δικέφαλος ανέβασε ακόμη περισσότερο την απόδοσή του, είχε πολλές καλές στιγμές στο παιχνίδι του και σημείωσε άλλα δύο γκολ με πολύ ωραίες ενέργειες του Χατζηστραβού στο 74′ και 81′.

Στο 52′ μετά από συνεργασία Παπαθανασίου – Χατζηδίμπα – Τζοβάρα, το σουτ του τελευταίου σταμάτησε στο δοκάρι της Ξάνθης, η οποία υποτάχθηκε στην ανωτερότητα του δικεφάλου.

Ο ΠΑΟΚ έφτασε έτσι τους 12 βαθμούς σε πέντε παιχνίδια, ενώ η Ξάνθη έμεινε στους 7 πόντους αλλά έχοντας έναν αγώνα λιγότερο, αφού έχει παίξει μόλις σε τέσσερις αγώνες.