Β’ Εθνική Γυναικών: Όσα έγιναν στον αγώνα των Τρικάλων με τη Ροδόπη ’87

Ανταπόκριση από την Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος

– Δεν τα κατάφερε στο δεύτερο εκτός έδρας παιχνίδι της και το τρίτο συνολικά η Ροδόπη ’87 και ηττήθηκε και στα Τρικαλα από την τοπική ομάδα με 3-2, παρόλο που πάλεψαν τον αγώνα. Στα αξιοσημείωτα του αγώνα, η επιστροφή στο Στάδιο της περσινής πρώτης σκόρερ των Τρικάλων, Κατερίνας Λισγάρα με τη φανέλα της Ροδόπης.

Τα Τρίκαλα ήταν καλύτερα στη μεγαλύτερη διάρκεια, όπως αναφέρει το goaltrikala (φωτό από το trikalasportiva), αλλά η Ροδόπη 87′ ανησύχησε τους γηπεδούχους στο τέλος του αγώνα, όταν και μείωσε σε 3-2. Στο 30ο λεπτό, από φάουλ της Τζιώρα, η μπάλα έφτασε στην Γεραγόρη που με κεφαλιά έκανε το 1-0 για τα Τρίκαλα, ενώ στο 40’  η Κορδέλα, με γυριστό σουτ έκανε το 2-0

Στην επανάληψη… στο 50ο λεπτό η Παρμαξή βγήκε σε τετ α τετ με την Χαρακοπούλου μείωσε  για το 2-1 για τη Ροδόπη. Τα Τρίκαλα απάντησαν στο 75ο λεπτό, με την Ευθυμίου που κέρδισε πέναλτι, λίγο μετά την είσοδό της το οποίο εκτέλεσε εύστοχα η Γιαννούλα για το 3-1. Το μοναδικό που κατάφεραν να πετύχουν οι φιλοξενούμενες… ήταν να μειώσουν στο 84ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ της Κατσαρού, αφού στο τελευταίο δεκάλεπτο με τις καθυστερήσεις δε κατάφεραν να πετύχουν την ισοφάριση.

Τρίκαλα: Χαρακοπούλου, Λουλέ, Λάσκου, Τζιώρα, Χύμα, Ντόκου, Λαγούδη (80’ Μπλούτσου), Γεραγόρη, Γιαννούλα Ε., Κορδέλα (75’ Ευθυμίου), Καρπούζα (46’ Γιουβρή)

Ροδόπη 87′: Σταυρακάρα, Μανέττα, Κατρακαζα, Λαζαρίδου. Συμεωνίδη, Περιβολοπούλου, Τερζίδου, Κατσαρού, Πατεράκη, Φλώρου, Λισγάρα, Παρμαξή