Β’ Εθνική: Σαρωτική στο β’ ημίχρονο η Βασίλισσα διέλυσε τον Μέντεκα και βλέπει… τριάδα! Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Εντυπωσιακή ήταν η Βασίλισσα στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι της για το νέο έτος αφού επικράτησε 4-0 του Μέντεκα Καλαμαριάς, πετυχαίνοντας και τα τέσσερα τέρματα στο β’ μερος.

Στο Ενωσιακό γήπέδο Ξάνθης στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής μετα από ένα μέτριο πρωτο ημιχρονο χωρίς τέρματα οι γηπεδούχες άνοιξαν το σκορ στο 50′ με την Μετοικίδου, ενώ στο 60′ η Κατσαρού με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας της. Δέκα λεπτά αργότερα η Βλάχου έκανε το 3-0  και στο 85′ με σουτ η Παπαδοπούλου το τελικό 4-0.

Έτσι η ομάδα της Ξάνθης έφτασε τους 16 βαθμούς παρέμεινε τέταρτη και βλεπει τριαδα αφου η Πνασερραική έχει 3 βαθμούς παραπάνω.

ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ: Παρσόνογλου, Χατζηαντωνίου (65′ Μπουντρί), Ναλμπάντη, Κατσαρού (70′ Παπατζέλου), Δ. Παπαδοπούλου, Ευθυμιάδου (80′ Πόρναλη), Λισγάρα, Παπαϊωάννου, Μετοικίδου, Βλάχου και Μαυρομάτη.

Θυμίζουμε η Ροδόπη ’87 είχε ρεπό αυτήν την αγωνιστική με την Βασίλισσα Θράκης να υποδέχεται τον Μαγνησιακό, ενω η Ροδόπη τον Μέντεκα.