Τρεις αποβολές, σοβαρά επεισόδια και κλήση της αστυνομίας στο ματς του Πανθρακικού με τα Παγούρια

Αναμέτρηση με πολύ ένταση και γεγονότα που γέμισαν το φύλλο αγώνα ήταν αυτή μεταξύ της Αναγέννησης Παγουρίων με τον Ερασιτέχνη Πανθρακικό για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας της ΕΠΣ Θράκης.

Με τέσσερις αποβολές, διακοπή του αγώνα και την κλήση της Αστυνομίας στο τέλος του αγώνα, το τελικό σκορ 0-1 υπέρ του Α.Π.Σ Πανθρακικού δεν ήταν μείζονος σημασίας

Δυναμικά με αρκετές ευκαιρίες μπήκε στο πρώτο ημίχρονο η φιλοξενούμενη ομάδα του Πανθρακικού πετυχαίνοντας και το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης με τον Πανούση στο 13’ μετά από εκτέλεση φάουλ, γεγονός που έδωσε ώθηση στους γηπεδούχους να πιέσουν κάνοντας και εκείνοι καλές ευκαιρίες αλλά και πολλά σκληρά μαρκαρίσματα προσπαθώντας να κερδίσουν τη κατοχή της μπάλας.

Στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Αναγέννηση θέλησε να υπερισχύσει αναζητώντας την ισοφάριση, κάτι που δε κατάφερε χάνοντας δυο καλές ευκαιρίες. Γενομένης της κατάστασης αυτής αλλά και της πρώτης αποβολής του Μουρατίδη για εξύβριση, τα αίματα άναψαν στα Παγούρια.

Όπως αναφέρει το rodopisports από τον αγωνιστικό χώρο αποβλήθηκαν στη συνέχεια για εξύβριση ο Πρόεδρος της Αναγέννησης, ο παίκτης Σαρακατσάνης των Παγουρίων, ο ποδοσφαιριστής των του Πανθρακικού Αλεξόπουλος αλλά και ο προπονητής των γηπεδούχων.  Διαιτητές του αγώνα, έχοντας πολλά να αναγράψουν μετά στο φύλλο αγώνα, ήταν οι Ρόιδος, Μπαλάφας και Λαπάτας.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΓΟΥΡΙΩΝ : Πριτσίδης, Δροζίδης (70′ Κουβαλάκης), Μεμέτ Χασάν, Δροζίδης Ν. (80′ Βαρκαρώτος), Χρηστακάκης, Πολυτίδης, Ατλαμαζίδης, Σαρακατσάνης, Μουρατίδης, Κοκολάκης, Κουρκούλης (45′ Κιαμήλ Τολκά).

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Μπόμπολας, Ντάβανος, Τεκελής (85′ Αφεντουλίδης), Καλογερόπουλος, Μπαξεβανίδης, Πανούσης, Σμαραγδής, Αλεξόπουλος, Παπασάββας (65′ Γιαννόπουλος), Γρηγοριάδης, Τζελέπης (75′ Παπαγεωργίου).