Τρένο η Ροδόπη ’87! Με τριάρα μέσα στις Σέρρες παρέμεινε στη Β’ Εθνική!

Την παραμονή της στην Β’ Εθνική Κατηγορία και μάλιστα τερματίζοντας και σε αρκετά καλή θέση, εξασφάλισε έστω και την τελευταία αγωνιστική η Ροδόπη ’87.

Τα κορίτσια της Βίκυς Περιβολοπούλου πέρασαν σαν… τρένο από τις Σέρρες, κερδίζοντας με 1-3 την Πανσερραϊκή. Μάλιστα, προηγήθηκαν με 3-0 και οι γηπεδούχες πέτυχαν απλά στις καθυστερήσεις το γκολ της τιμής.

Ετσι η Ροδόπη τερματίζει στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας, πάνω από τις Σέρρες αλλά και τον Βόλο.

Το σκορ άνοιξε στο 18’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ η Βίκυ Περιβολοπούλου. Στο 42’ η Λισγάρα έβγαλε την σέντρα για την Παρμαξή και αυτή με πλασέ έδωσε σκορ ασφαλείας στις Κομοτηναίες, πριν βγει το ημίχρονο.

Το 0-3 διαμορφώθηκε στο 77’ και πάλι από την Παρμαξή, που αυτή τη φορά δέχτηκε την πάσα  από την Τερζίδου, Το τελικό 1-3 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις από την Πανίδη.