Το γκολ του Παπουλή επί της Λάτσιο μέσα στην Ρώμη δεν στάθηκε αρκετό…

Ανταπόκριση από την Αθήνα: Δημήτρης Αρβανιτίδης

–  Ο πρώην επιθετικός του Πανθρακικού Φώτης Παπουλής σκόραρε, ωστόσο το τέρμα που πέτυχε δεν στάθηκε αρκετό για να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα από την Λάτσιο μέσα στην Ρώμη ο Απόλλων Λεμεσού.

Οι Κύπριοι πραγματοποίησαν και εξαιρετική εμφάνιση απέναντι στη Λάτσιο όμως ηττήθηκαν με σκορ 2-1, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του 10ου ομίλου του Γιουρόπα Λιγκ.

Οι «λατσιάλοι» με τα δύο τέρματα του Φλοκάρι στο 14ο και στο 37ο λεπτό έδειχναν πως θα πάρουν εύκολα τη νίκη, όμως η αντίδραση δεν άργησε να έρθει από τους φιλοξενούμενους.

Ο Φώτης Παπουλής μείωσε στο 39ο λεπτό και από εκεί και πέρα ο Απόλλων πήρε τον έλεγχο όμως δεν μπόρεσε να πετύχει την ισοφάριση στις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν και το τελικό 2-1 έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Η υπόθεση πρόκριση στην επόμενη φάση γίνεται ακόμη πιο δύσκολη για τον κυπριακό σύλλογο έπειτα και από την εκτός έδρας νίκη της Τράμπζονσπορ με σκορ 2-0 απέναντι στη Λέγκια Βαρσοβίας.

Πλέον η βαθμολογία του 10ου ομίλου διαμορφώθηκε ως εξής:
1. Τράμπζονσπορ 10
2. Λάτσιο 8
3. Απόλλων Λεμεσού 4
4. Λέγκια Βαρσοβίας 0

Νωρίτερα, ο ΑΠΟΕΛ είχε πετύχει μεγάλη νίκη επί της γαλλικής Μπορντό με 2-1 και διατήρησε τις ελπίδες του για πρόκριση στην επόμενη φάση. Η κυπριακή ομάδα έχει 4 βαθμούς και η Μπορντό 3, ενώ πιο πάνω βρίσκονται η Μακάμπι με 7 και η Αϊντραχτ Φραγκφούρτης με 9.