Νίκη Αλεξανδρούπολης

 

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΟΠΕ η κλήρωση-ορισμός της 1ης αγωνιστικής της Β’ φάσης του Κυπέλλου Ανδρών και Γυναικών, οπού ξεχωρίζει το ντερμπι ανάμεσα σε ΓΕ Αλεξανδρούπολης με την ΑΕ Κομοτηνής.

Η έτερη ομάδα της Θράκης στους άντρες που αγωνίζεται στην Α2, ο Άθλος Ορεστιάδας θα αγωνιστεί στην Καβάλα κόντρα στον τοπικό ΑΟΚ, ενώ ο Έβρος Σουφλίου που αγωνίζεται στο πρωταθλημα της ΕΣΠΕΘΡ θα υποδεχτεί τον ΑΟ Σερρών που αγωνίζεται στην Α2 και βρίσκεται στον ίδιο όμιλο με ΑΕ Κομοτηνής και ΓΕΑ.

Στις γυναίκες η Νέα Βύσσα θα αντιμετωπίσει τον Έβρου Σουφλίου στο Σουφλί, ενώ η ομάδα της Νίκης Αλεξανδρούπολης θα αγωνιστεί επίσης εκτός έδρας απέναντι στην Καβάλα. Όλες οι αναμετρήσεις είναι νοκ άουτ, ενώ από την επόμενη φάση θα προστεθούν και οι ομάδες της Α1 δηλαδή ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης και ο ΑΟ Ορεστιάδας.

Αναλυτικά τα ζευγάρια των αντρών:
ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΑΕ Κομοτηνής
ΑΣΑ Έβρος – ΑΟ Σερρών
ΑΟ Καβάλας – ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας
ΟΦΗ – ΣΦΠ Χανίων
Άνεμος Χανίων – ΟΠ Ρεθύμνου
Εθνικός ΟΦΠΦ – ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω
ΑΟ Βάρης ‘Αναγυρούς’ – ΣΠΑ Καρδίτσας
ΓΣ Απόλλων – ΔΑΣ Δραπετσώνας
ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΕΚ
ΑΚ Ζωγράφου – ΓΣ Πανιώνιος
ΑΟΝ Αργυρούπολης – ΑΟ Παλλήνη
ΓΣ Κερατέας – ΑΣ Ιωνικός
ΑΟ Μαρκοπούλου – ΑΣ Πανερθραϊκός
ΣΦΑΜ «Φοίβος» – ΓΣ Ηλιούπολης
Αναγέννηση Άρτας – ΑΓΣ Ιωαννίνων
ΑΕΠ Ολυμπιάς – ΑΟ Καλαμάτα 80
Άρατος 1893 Κιάτου – ΑΟ Αιγιαλέων
ΑΟ Ξυλοκάστρου – ΑΣΠ Ερμής
ΕΑ Πατρών – ΑΣΠ Απόλλων
Νικητής ΓΣ Αρχέλαος / ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας – Νικητής ΓΣ Γρεβενών / ΦΕΣ Αριστοτέλης
ΕΠΕΣΘ 3 – ΑΣ Μακεδονικός
ΕΠΕΣΘ 1 – ΑΜΣ Νέστωρ
Πήγασος Πολίχνης – ΧΑΝΘ
ΑΠΣ Αίας Ευόσμου – ΑΣ Ελπίς
ΕΠΕΣΘ 2 – ΟΠΑΘ Περσέας
ΑΕΝ Πανοράματος – ΑΣ Άρης
ΑΕ Λάρισας – ΑΣ Αργώ Βόλου
ΑΕΣΠ Φοίνικας – Ροδίων Άθλησις
ΦΟ Καμποχώρων – ΑΟ Μυτιλήνης

Αναλυτικά τα ζευγάρια των γυναικών:
ΑΣΑ Έβρος – ΑΟ Νέας Βύσσας
ΑΟ Καβάλας – ΓΣΓ Νίκη
ΓΣ Πετρούπολης – ΑΣΠ Ίωνες
ΓΣ Χαλανδρίου – ΖΑΟΝ
ΟΦΑ Απολλώνιος – ΑΕ Αθήνα Μαγκουφάνας
ΑΕ Αμπελοκήπων – ΓΣΚ Ηρακλής
ΓΣ Αστέρας Αγίου Δημητρίου – ΑΟ Παλλήνη
ΔΑΣ Δραπετσώνας – ΑΣ Ηλιούπολη
ΦΟ Βριλησσίων – ΑΟΝ Αμαζόνες
ΑΟ Θρίαμβος – ΣΦΑΜ ‘Ο Φοίβος’
ΑΠΣ Αλίμου – ΓΣ Πανιώνιος
Νίκη Αμαρουσίου – ΑΟ Ηλυσιακός
ΑΟ Αιγάλεω – ΑΕ Αγίας Παρασκευής
ΓΕ Ηρακλείου – ΓΑΣ Μεσσαράς
Κύδων Χανίων – ΟΠ Ρεθύμνου
Φιλαθλητικός Πρέβεζας – ΑΣ Γιάννενα
ΑΣ Βολίς Κέρκυρας – ΠΑΣ Ιωνικός 80
ΕΣΠΕΜ 1 – ΓΑΣ Αρχέλας
ΕΣΠΕΜ 3 – ΕΣΠΕΜ 4
ΕΟ Σταυρούπολης – ΔΑΣ Ωραιοκάστρου
ΧΑΝΘ – ΣΑΑΚ Ανατόλια
ΑΣ Καμπανιακός – ΜΑΣ Νέα Γενεά
Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 – ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης
ΑΕΣ Μυγδονιακός – ΕΠΕΣΘ 1
ΟΠΑΘ Περσέας – ΠΑΟΚ
ΕΣΠΕΜ 2 – ΑΣΚ Λαγκαδά
ΓΣ Νίκαιας – ΑΟ Λαμία 2013
ΑΣ Αργώ Βόλου – ΑΣ Ασκληπιός
ΑΠΣ Φθία Λαμίας – ΕΑ Λάρισας
ΓΣ Νίκη Βόλου – Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
ΑΣΠ Κόρινθος – ΓΣ Μεσσηνιακός
Παναχαϊκή 2014 – ΓΣ Σπαρτιακός
ΓΕ Παναχαϊκή – ΑΣΠ Απόλλων
Απόλλων Καλαμάτας – ΕΑ Πατρών
Ροδίων Άθλησις – ΡΣΦΠ Τεχλινίς

22 Νοεμβρίου 2016 / 13:49

Κύπελλο Ελλάδος: Οι αντίπαλοι των ομάδων της Θράκης στα ζευγάρια της β’ φάσης σε άνδρες και γυναίκες

  Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΟΠΕ η κλήρωση-ορισμός της 1ης αγωνιστικής της Β’ φάσης του Κυπέλλου Ανδρών και Γυναικών, οπού ξεχωρίζει το ντερμπι ανάμεσα σε ΓΕ […]
21 Νοεμβρίου 2016 / 15:15

Α2 Γυναικών: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία για ΑΟ Νέας Βύσσας και Νίκη Αλεξανδρούπολης

  Νέες νίκες στον Εβρο πέτυχαν στο πρωταθλημα του 2ου υποόμιλου του Βόρειου Ομίλου της Α2 γυναικών ο ΑΟ Ν. Βύσσας που ανέβηκε μόνος στην τρίτη […]
19 Νοεμβρίου 2016 / 22:24

Α2 Γυναικών: Άλλη μια νίκη για τη Νίκη Αλεξανδρούπολης και μάλιστα με σπουδαία ανατροπή

  Μια ακόμη εντός έδρας νίκη μετά απο εκείνη με τη ΧΑΝΘ πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Νίκη Αλεξανδρούπολης έναντι του Λαγκαδά με 3-2 σετ. Η […]
18 Νοεμβρίου 2016 / 09:35

Α2 Γυναικών: Το πρόγραμμα και οι διαιτητές για Νίκη Αλεξανδρούπολης και Νέα Βύσσα

  Η Νίκη Αλεξανδρούπολης και η Νεα Βυσσα μετα τις ήττες στους στην Θεσσαλονίκη υποδέχονται εντός έδρας στον Έβρο για τη 3η Αγωνιστική της Α2 Γυναικών […]