ΓΑΣ Κομοτηνή

Ανταπόκριση από Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος

–  Ξεκινά το προσεχές Σάββατο το πρωτάθλημα Παίδων της ΕΚΑΣΑΜΑΘ, με συμμετοχή 28 ομάδων που έχουν χωριστεί σε πρώτη φάση σε τέσσερις ομίλους με γεωγραφικά κριτήρια.

Στόχος είναι η πρώτη φάση να έχει ολοκληρωθεί ως και την πρώτη εβδομάδα του Ιανουαρίου, ώστε να αναδειχθούν οι οκρώ καλύτερες ομάδες (οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου) που θα συνεχίσουν στην επόμενη φάση, μέχρι και την  ανάδειξη του πρωταθλητή παίδων.

 

Στον Α’ Όμιλο μετέχουν αποκλειστικά ομάδες των Σερρών και συγκεκριμένα ο Πανσερραϊκός, η Ηράκλεια Σερρών, η ΑΕ Σέρρες, ο ΑΟ Σερρών, οι Ίκαροι Σερρών, ο Ορφέας Νέου Σκοπού και ο Ρούπελ Σιδηροκάστρου.

Στον Β’ Όμιλο μετέχουν ομάδες των νομών Καβάλας και Δράμας και συγκεκριμένα η Ένωση Καβάλας, ο Ηρακλής Καβάλας, οι Μακεδόνες Κρηνίδων, ο ΓΣ Ελευθερούπολης, ο ΚΑΟ Δράμας, οι Τιτάνες Δράμας και ο Απόλλων Δράμας.

Οι όμιλοι που ενδιαφέρουν την Θράκη είναι ο τρίτος και ο τέταρτος.

Στον Γ’ Όμιλο μετέχουν ομάδες από τους νομούς Ροδόπης, Ξάνθης αλλά και Καβάλας. Συγκεκριμένα, μετέχουν ο ΓΑΣ Κομοτηνή, η ΑΕ Κομοτηνής, η Ασπίδα Ξάνθης, ο Αρίωνας Ξάνθης, ο ΑΟ Χρυσούπολης, ο Αστέρας Καβάλας και οι Πάνθηρες ΑΟ Καβάλας.

Στον Δ’ Όμιλο μετέχουν οι ομάδες του Έβρου και κατόπιν κλήρωσης ο Αίας Κομοτηνής (μια ομάδα από την Κομοτηνή θα πληγαινε σε αυτόν τον όμιλο και έλαχε αυτή). Τον όμιλο συμπληρώνουν ο Αλέξανδρος Αλεξανδρούπολης, η Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης, η Θύελλα Φερών, ο Σπάρτακος Διδυμοτείχου και η Φιλία Ορεστιάδας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα με τις ημερομηνίες και τις ώρες διεξαγωγής όλων των αγωνιστικών στον Γ’ και Δ’ Όμιλο Παίδων της ΕΚΑΣΑΜΑΘ, δηλαδή τους δυο ομίλους που ενδιαφέρουν τις ομάδες της Θράκης:

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική

29/9 (5μμ): Ασπίδα Ξάνθης – Αρίων Ξάνθης
29/9 (2μμ): ΓΑΣ Κομοτηνή – ΑΟ Χρυσούπολης
28/9 (4μμ): ΑΕ Κομοτηνής – Πάνθηρες (ΑΟ Καβάλας)
Ρεπό: Αστέρας Καβάλας
2η αγωνιστική
6/10 (3μμ): Πάνθηρες (ΑΟ Καβάλας) – ΓΑΣ Κομοτηνή
6/10 (3μμ): ΑΟ Χρυσούπολης – Ασπίδα Ξάνθης
5/10 (3μμ): Αρίων Ξάνθης – Αστέρας Καβάλας
Ρεπό: ΑΕ Κομοτηνής
3η αγωνιστική
13/10 (3μμ): Αστέρας Καβάλας – ΑΟ Χρυσούπολης
13/10 (3μμ): Ασπίδα Ξάνθης – Πάνθηρες (ΑΟ Καβάλας)
16/10 (8μμ): ΓΑΣ Κομοτηνή – ΑΕ Κομοτηνής
Ρεπό: Αρίων Ξάνθης
4η αγωνιστική
20/10 (3μμ): ΑΕ Κομοτηνής – Ασπίδα Ξάνθης
19/10 (2μμ): Πάνθηρες (ΑΟ Καβάλας) – Αστέρας Καβάλας
20/10 (3μμ): ΑΟ Χρυσούπολης – Αρίων Ξάνθης
Ρεπό: ΓΑΣ Κομοτηνή
5η αγωνιστική
27/10 (3μμ): Αστέρας Καβάλας – ΑΕ Κομοτηνής
27/10 (3μμ): Ασπίδα Ξάνθης – ΓΑΣ Κομοτηνή
26/10 (3μμ): Αρίων Ξάνθης – Πάνθηρες (ΑΟ Καβάλας)
Ρεπό: ΑΟ Χρυσούπολης
6η αγωνιστική
3/11 (3μμ): ΓΑΣ Κομοτηνή – Αστέρας Καβάλας
2/11 (5μμ): ΑΕ Κομοτηνής – Αρίων Ξάνθης
3/11 (1μμ): Πάνθηρες (ΑΟ Καβάλας) – ΑΟ Χρυσούπολης
Ρεπό: Ασπίδα Ξάνθης
7η αγωνιστική
10/11 (2μμ): Αστέρας Καβάλας – Ασπίδα Ξάνθης
9/11 (4μμ): ΑΟ Χρυσούπολης – ΑΕ Κομοτηνής
10/11 (3μμ): Αρίων Ξάνθης – ΓΑΣ Κομοτηνή
Ρεπό: Πάνθηρες (ΑΟ Καβάλας)
8η αγωνιστική
17/11 (3μμ): Αρίων Ξάνθης – Ασπίδα Ξάνθης
17/11 (1μμ): ΑΟ Χρυσούπολης – ΓΑΣ Κομοτηνή
17/11 (3μμ): Πάνθηρες (ΑΟ Καβάλας) – ΑΕ Κομοτηνής
Ρεπό: Αστέρας Καβάλας
9η αγωνιστική
23/11 (3μμ): Αστέρας Καβάλας – Αρίων Ξάνθης
24/11 (3μμ): Ασπίδα Ξάνθης – ΑΟ Χρυσούπολης
24/11 (3μμ): ΓΑΣ Κομοτηνή – Πάνθηρες (ΑΟ Καβάλας)
Ρεπό: ΑΕ Κομοτηνής
10η αγωνιστική
1/12 (5μμ): ΑΟ Χρυσούπολης – Αστέρας Καβάλας
1/12 (3μμ): Πάνθηρες (ΑΟ Καβάλας) – Ασπίδα Ξάνθης
1/12 (3μμ): ΑΕ Κομοτηνής – ΓΑΣ Κομοτηνή
Ρεπό: Αρίων Ξάνθης
11η αγωνιστική
7/12 (2μμ): Αστέρας Καβάλας – Πάνθηρες (ΑΟ Καβάλας)
8/12 (3μμ): Ασπίδα Ξάνθης – ΑΕ Κομοτηνής
8/12 (5μμ): Αρίων Ξάνθης – ΑΟ Χρυσούπολης
Ρεπό: ΓΑΣ Κομοτηνή
12η αγωνιστική
15/12 (3μμ): ΑΕ Κομοτηνή – Αστέρας Καβάλας
15/12 (5μμ): ΓΑΣ Κομοτηνής – Ασπίδα Ξάνθης
15/12 (1μμ): Πάνθηρες (ΑΟ Καβάλας) – Αρίων Ξάνθης
Ρεπό: ΑΟ Χρυσούπολης
13η αγωνιστική
22/12 (3μμ): Αστέρας Καβάλας – ΓΑΣ Κομοτηνή
21/12 (3μμ): Αρίων Ξάνθης – ΑΕ Κομοτηνής
22/12 (5μμ): ΑΟ Χρυσούπολης – Πάνθηρες (ΑΟ Καβάλας)
Ρεπό: Ασπίδα Ξάνθης
14η αγωνιστική
5/1 (3μμ): Ασπίδα Ξάνθης – Αστέρας Καβάλας
5/1 (1μμ): ΓΑΣ Κομοτηνή – Αρίων Ξάνθης
5/1 (3μμ): ΑΕ Κομοτηνής – ΑΟ Χρυσούπολης
Ρεπό: Πάνθηρες (ΑΟ Καβάλας)
 
Δ’ ΌΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
29/9 (6μμ): Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Φιλία Ορεστιάδας
28/9 (4μμ): Αίας Κομοτηνής – Σπάρτακος Διδυμοτείχου
28/9 (3μμ): Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης – Θύελλα Φερρών
Ρεπό: Αλέξανδρος Αλεξανδρούπολης
2η αγωνιστική
5/10 (5μμ): Θύελλα Φερρών – Αίας Κομοτηνής
5/10 (3μμ): Σπάρτακος Διδυμοτείχου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
5/10 (3μμ): Φιλία Ορεστιάδας – Αλέξανδρος Αλεξανδρούπολης
Ρεπό: Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης
3η αγωνιστική
12/10 (3μμ): Αλέξανδρος Αλεξανδρούπολης – Σπάρτακος Διδυμοτείχου
13/10 (3μμ): Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Θύελλα Φερρών
13/10 (3μμ): Αίας Κομοτηνής – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης
Ρεπό: Φιλία Ορεστιάδας
4η αγωνιστική
20/10 (3μμ): Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
19/10 (4μμ): Θύελλα Φερρών – Αλέξανδρος Αλεξανδρούπολης
20/10 (4μμ): Σπάρτακος Διδυμοτείχου – Φιλία Ορεστιάδας
Ρεπό: Αίας Κομοτηνής
5η αγωνιστική
26/10 (3μμ): Αλέξανδρος Αλεξανδρούπολης – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης
27/10 (3μμ): Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αίας Κομοτηνής
27/10 (4μμ): Φιλία Ορεστιάδας – Θύελλα Φερρών
Ρεπό: Σπάρτακος Διδυμοτείχου
6η αγωνιστική
2/11 (3μμ): Αίας Κομοτηνής – Αλέξανδρος Αλεξανδρούπολης
2/11 (3μμ): Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης – Φιλία Ορεστιάδας
2/11 (4μμ): Θύελλα Φερρών – Σπάρτακος Διδυμοτείχου
Ρεπό: Εθνικός Αλεξανδρούπολης
7η αγωνιστική
10/11 (3μμ): Αλέξανδρος Αλεξανδρούπολης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
9/11 (5μμ): Σπάρτακος Διδυμοτείχου – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης
9/11 (4μμ): Φιλία Ορεστιάδας – Αίας Κομοτηνής
Ρεπό: Θύελλα Φερρών
8η αγωνιστική
17/11 (3μμ): Φιλία Ορεστιάδας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
16/11 (4μμ): Σπάρτακος Διδυμοτείχου – Αίας Κομοτηνής
17/11 (4μμ): Θύελλα Φερρών – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης
Ρεπό: Αλέξανδρος Αλεξανδρούπολης
9η αγωνιστική
23/11 (3μμ): Αλέξανδρος Αλεξανδρούπολης – Φιλία Ορεστιάδας
24/11 (3μμ): Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Σπάρτακος Διδυμοτείχου
23/11 (3μμ): Αίας Κομοτηνής – Θύελλα Φερρών
Ρεπό: Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης
10η αγωνιστική
30/11 (4μμ): Σπάρτακος Διδυμοτείχου – Αλέξανδρος Αλεξανδρούπολης
1/12 (3μμ): Θύελλα Φερρών – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
30/11 (3μμ): Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης – Αίας Κομοτηνής
Ρεπό: Φιλία Ορεστιάδας
11η αγωνιστική
7/12 (3μμ): Αλέξανδρος Αλεξανδρούπολης – Θύελλα Φερρών
8/12 (3μμ): Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης
28/12 (3μμ): Φιλία Ορεστιάδας – Σπάρτακος Διδυμοτείχου
Ρεπό: Αίας Κομοτηνής
12η αγωνιστική
14/12 (3μμ): Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης – Αλέξανδρος Αλεξανδρούπολης
15/12 (3μμ): Αίας Κομοτηνής – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
14/12 (4μμ): Θύελλα Φερρών – Φιλία Ορεστιάδας
Ρεπό: Σπάρτακος Διδυμοτείχου
13η αγωνιστική
21/12 (3μμ): Αλέξανδρος Αλεξανδρούπολης – Αίας Κομοτηνής
21/12 (5μμ): Φιλία Ορεστιάδας – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης
21/12 (4μμ): Σπάρτακος Διδυμοτείχου – Θύελλα Φερρών
Ρεπό: Εθνικός Αλεξανδρούπολης
14η αγωνιστική
5/1 (3μμ): Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αλέξανδρος Αλεξανδρούπολης
4/1 (4μμ): Αίας Κομοτηνής – Φιλία Ορεστιάδας
4/1 (3μμ): Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης – Σπάρτακος Διδυμοτείχου
Ρεπό: Θύελλα Φερρών

26 Σεπτεμβρίου 2013 / 20:22

ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Όλο το πρόγραμμα και οι ώρες του πρωταθλήματος Παίδων

Ανταπόκριση από Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος

-  Ξεκινά το προσεχές Σάββατο το πρωτάθλημα Παίδων της ΕΚΑΣΑΜΑΘ, με συμμετοχή 28 ομάδων που έχουν χωριστεί σε πρώτη φάση σε τέσσερις ομίλους με γεωγραφικά κριτήρια.

26 Σεπτεμβρίου 2013 / 10:02

ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Όλο το πρόγραμμα του πρωταθλήματος Εφήβων

Ανταπόκριση από Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος

-  Ξεκινά το προσεχές Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα Εφήβων της ΕΚΑΣΑΜΑΘ, η πρώτη φάση του οποίου θα ολοκληρωθεί τα Χριστούγεννα με την συμμετοχή 18 ομάδων που έχουν χωριστεί σε τρεις ομίλους των έξι. 

26 Σεπτεμβρίου 2013 / 08:37

Photos: Το φιλικό Ασπίδας Ξάνθης – ΓΑΣ Κομοτηνή σε 15 κλικ

Ανταπόκριση από την Ξάνθη: Νεκτάριος Αμποβιανίδης

-  Δείτε φωτογραφίες από την φιλική νίκη της Ασπίδας Ξάνθης επί του ΓΑΣ Κομοτηνής στο Κλειστό Γυμναστήριο Ευμοίρου (διαβάστε λεπτομέρειες ΕΔΩ), όπως ανέβηκε το πρωί της Πέμπτης στην σελίδα που διατηρεί η Ασπίδα στο Facebook.

25 Σεπτεμβρίου 2013 / 20:47

Φιλική νίκη της Ασπίδας Ξάνθης επί του ΓΑΣ Κομοτηνή

Ανταπόκριση από την Ξάνθη: Νεκτάριος Αμποβιανίδης

-  Με 80-66 νίκησε η Ασπίδα Ξάνθης τον ΓΑΣ Κομοτηνή, σε φιλική αναμέτρηση που έδωσαν το βράδυ στο Κλειστό Γυμναστήριο του Ευμοίρου οι δύο θρακιώτικες ομάδες που θα συμμετάσχουν στην Γ' Εθνική Κατηγορία.