ΓΑΣ Κομοτηνή

Ανταπόκριση από Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος

–  Ξεκίνησε το σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα κορασίδων της ΕΚΑΣΑΜΑΘ με την συμμετοχή 13 ομάδων συνολικά, ενώ λίγες μέρες νωρίτερα είχε ανακοινωθεί το πλήρες πρόγραμμα και στους τρεις ομίλους στους οποίους έχουν χωριστεί.

Ο Α’ Όμιλος περιλαμβάνει αποκλειστικά ομάδες από τις Σέρρες και την Δράμα (Πανσερραϊκός, ΑΟ Σερρών, Ρούπελ Σιδηροκάστρου,Τιτάνες Δράμας) ενώ στους άλλους δύο συμμετέχουν ομάδες της Θράκης. Στον Β’ Όμιλο η Ασπίδα Ξάνθης που έχει ως αντιπάλους τις τέσσερις καβαλιώτικες ομάδες, ενώ στον Γ’ Όμιλο μετέχουν μόνο ομάδες από το γεωγραφικό μας διαμέρισμα.

Η πρώτη φάση και στους τρεις ομίλους αναμένεται να ολοκληρωθεί μέχρι και τις 4 Ιανουαρίου. Αναλυτικά το πρόγραμμα στους δύο ομίλους που ενδιαφέρουν την περιοχή μας και τις ομάδες της:

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

28/9 (2μμ): Ένωση Καβάλας – Αστέρας Καβάλας

28/9 (4μμ): Ασπίδα 2001 Ξάνθης – ΓΣ Ελευθερούπολης

Ρεπό: Πάνθηρες (ΑΟ Καβάλας)

2η αγωνιστική

5/10 (4μμ): ΓΣ Ελευθερούπολης – Ένωση Καβάλας

5/10 (2μμ): Αστέρας Καβάλας – Πάνθηρες (ΑΟ Καβάλας)

Ρεπό: Ασπίδα 2001 Ξάνθης

3η αγωνιστική

12/10 (2μμ): Πάνθηρες (ΑΟ Καβάλας) – ΓΣ Ελευθερούπολης

12/10 (4μμ): Ένωση Καβάλας – Ασπίδα 2001 Ξάνθης

Ρεπό: Αστέρας Καβάλας

4η αγωνιστική

19/10 (3μμ): Ασπίδα 2001 Ξάνθης – Πάνθηρες (ΑΟ Καβάλας)

19/10 (3μμ): ΓΣ Ελευθερούπολης – Αστέρας Καβάλας

Ρεπό: Ένωση Καβάλας

5η αγωνιστική

26/10 (2μμ): Πάνθηρες (ΑΟ Καβάλας) – Ένωση Καβάλας

26/10 (4μμ): Αστέρας Καβάλας – Ασπίδα 2001 Ξάνθης

Ρεπό: ΓΣ Ελευθερούπολης

6η αγωνιστική

9/11 (3μμ): Αστέρας Καβάλας – Ένωση Καβάλας

9/11 (3μμ): ΓΣ Ελευθερούπολης – Ασπίδα 2001 Ξάνθης

Ρεπό: Πάνθηρες (ΑΟ Καβάλας)

7η αγωνιστική

16/11 (2μμ): Πάνθηρες (ΑΟ Καβάλας) – Αστέρας Καβάλας

16/11 (11πμ): Ένωση Καβάλας – ΓΣ Ελευθερούπολης

Ρεπό: Ασπίδα 2001 Ξάνθης

8η αγωνιστική

30/11 (3μμ): ΓΣ Ελευθερούπολης – Πάνθηρες (ΑΟ Καβάλας)

30/11 (3μμ): Ασπίδα 2001 Ξάνθης – Ένωση Καβάλας

Ρεπό: Αστέρας Καβάλας

9η αγωνιστική

14/12 (2μμ): Πάνθηρες (ΑΟ Καβάλας) – Ασπίδα 2001 Ξάνθης

14/12 (4μμ): Αστέρας Καβάλας – ΓΣ Ελευθερούπολης

Ρεπό: Ένωση Καβάλας

10η αγωνιστική

4/1 (2μμ): Ένωση Καβάλας – Πάνθηρες (ΑΟ Καβάλας)

4/1 (3μμ): Ασπίδα 2001 Ξάνθης – Αστέρας Καβάλας

Ρεπό: ΓΣ Ελευθερούπολης

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

29/9 (6μμ): Αίας Κομοτηνής – Φιλία Ορεστιάδας

29/9 (2μμ): ΓΑΣ Κομοτηνή  – Θύελλα Φερρών

2η αγωνιστική

12/10 (4μμ): Θύελλα Φερρών – Φιλία Ορεστιάδας

13/10 (1μμ): Αίας Κομοτηνής – ΓΑΣ Κομοτηνή

3η αγωνιστική

26/10 (3μμ): Φιλία Ορεστιάδας – ΓΑΣ Κομοτηνή

27/10 (5μμ): Θύελλα Φερρών – Αίας Κομοτηνής

4η αγωνιστική

9/11 (2μμ): Φιλία Ορεστιάδας – Αίας Κομοτηνής

9/11 (3μμ): Θύελλα Φερρών – ΓΑΣ Κομοτηνή

5η αγωνιστική

23/11 (3μμ): Φιλία Ορεστιάδας – Θύελλα Φερρών

23/11 (2μμ): ΓΑΣ Κομοτηνή – Αίας Κομοτηνής

6η αγωνιστική

7/12 (4μμ): ΓΑΣ Κομοτηνή – Φιλία Ορεστιάδας

7/12 (2μμ): Αίας Κομοτηνής – Θύελλα Φερρών

1 Οκτωβρίου 2013 / 09:57

ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος κορασίδων

Ανταπόκριση από Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος

-  Ξεκίνησε το σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα κορασίδων της ΕΚΑΣΑΜΑΘ με την συμμετοχή 13 ομάδων συνολικά, ενώ λίγες μέρες νωρίτερα είχε ανακοινωθεί το πλήρες πρόγραμμα και στους τρεις ομίλους στους οποίους έχουν χωριστεί.

29 Σεπτεμβρίου 2013 / 18:24

Φιλική νίκη του ΓΑΣ Κομοτηνή επί των Τιτάνων Δράμας

Ανταπόκριση από Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος

-  Με 68-58 νίκησε ο ΓΑΣ Κομοτηνή τους Τιτάνες Δράμας σε φιλική αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε το βράδυ της Κυριακής στο κλειστό γυμναστήριο Κομοτηνής.

28 Σεπτεμβρίου 2013 / 20:50

Τα αποτελέσματα των φιλικών αγώνων μπάσκετ του Σαββάτου

Ανταπόκριση από Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος

-  Φιλική νίκη επί του Εθνικού Αλεξανδρούπολης με 60-52 πέτυχε η Ασπίδα Ξάνθης το απόγευμα του Σαββάτου στο Κλειστό Γυμναστήριο του Ευμοίρου, σε ένα φιλικό παιχνίδι με μεγάλη σημασία και για τις δύο ομάδες, δύο αγωνιστικές πριν την έναρξη του πρωταθλήματος.

27 Σεπτεμβρίου 2013 / 12:08

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές όλων των αγώνων της πρεμιέρας στην ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Ανταπόκριση από Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος

-  Εγιναν γνωστά από τον Σύνδεσμο Διαιτητών Θράκης και την ΕΚΑΣΑΜΑΘ το πρόγραμμα αλλά και τα διαιτητικά δίδυμα που θα σφυρίξουν στους αγώνες της πρώτης αγωνιστικής των πρωταθλημάτων υποδομής (εφήβων, παίδων και κορασίδων) της ΕΚΑΣΑΜΑΘ, οι οποίοι διεξάγονται αυτό το Σαββατοκύριακο.