ΓΑΣ Κομοτηνή

Ανταπόκριση από Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος

–  Εγιναν γνωστοί από την ΕΚΑΣΑΜΑΘ οι διαιτητές όλων των αγώνων του σαββατοκύριακου για τα αναπτυξιακά πρωταθλήματα που διοργανώνει, τα οποία συνεχίζονται σε Εφηβους, Παίδες και Κορασίδες, ενώ αρχίζει η σεζόν και σε Νεανίδες. Αναλυτικά το πρόγραμμα που αφορά τις ομάδες της Θράκης, με χρολολογική σειρά και ανά πρωτάθλημα:

 
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ
Σάββατο 19/10, Ώρα 15:00, Κλειστό Κομοτηνής: ΑΕ Κομοτηνής – Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Ντούρας, Νικολετοπούλου)
Σάββατο 19/10, Ώρα 15:00, Κλειστό Αλεξανδρούπολης: ΑΟ Ολυμπιάδας – Ασπίδα Ξάνθης (Αλεξόπουλος, Ρούντσιος)
Σάββατο 19/10, Ώρα 17:30, Κλειστό Ορεστιάδας: Φιλία Ορεστιάδας – ΓΑΣ Κομοτηνή (Παπαγερίδης, Παντελάκη)
Κυριακή 20/10, Ώρα 15:00, Κλειστό Μπαλτατζή: Αρίων Ξάνθης – Πάνθηρες Καβάλας (Πετρόπουλος, Ευσταθιάδης)
 
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ
Σάββατο 19/10, Ώρα 15:00, Κλειστό Διδυμοτείχου: Σπάρτακος Διδυμοτείχου – Φιλία Ορεστιάδας (Χατζόπουλος, Μπαρμπούδης)
Σάββατο 19/10, Ώρα 16:00, Κλειστό Φερών: Θύελλα Φερών – ΑΟ Αλέξανδρος (Παπαγεωργίου Γ, Κωνσταντινίδου)
 
 
 
Κυριακή 20/10, Ώρα 13:30, Κλειστό Αλεξανδρούπολης: ΑΟ Ολυμπιάδα – Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Πανιτσούδης, Καββαδίας) 
Κυριακή 20/10, Ώρα 15:00, Κλειστό Χρυσούπολης: ΑΟ Χρυσούπολης – Αρίων Ξάνθης (Λάλλα, Βαρίκος)
Κυριακή 20/10, Ώρα 15:00, Κλειστό Κομοτηνής: ΑΕ Κομοτηνής – Ασπίδα Ξάνθης (Αποστολίδης, Παρασίδης)
 
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Κυριακή 20/10, Ώρα 15:00, Κλειστό Ευμοίρου: Ασπίδα Ξάνθης 2001 – ΓΑΣ Κομοτηνή (Σπηλιώτης, Μπάμπης)
 
 
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Σάββατο 19/10, Ώρα 15:00, Κλειστό Ευμοίρου: ΑΠΣ Ασπίδα Ξάνθης 2001 –  Πάνθηρες Καβάλας (Σπηλιώτης, Ευσταθιάδης)
 
Σάββατο 19/10, Ώρα 15:30, Κλειστό Ορεστιάδας: Φιλία Ορεστιάδας – ΓΑΣ Κομοτηνή (Παπαγερίδης, Παντελάκη) 
 
Επίσης, τον φιλικό αγώνα των ανδρών ανάμεσα στην ΑΕ Κομοτηνής και τον Αστέρα Καβάλας που θα διεξαχθεί το Σάββατο και Ώρα 17:00 στο Κλειστό της Κομοτηνής θα διευθύνουν οι Ντούρας και Αποστολίδης.
18 Οκτωβρίου 2013 / 16:42

ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Το πρόγραμμα και οι διαιτητές όλων των αγώνων Εφήβων, Παίδων, Νεανίδων και Κορασίδων

Ανταπόκριση από Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος

-  Εγιναν γνωστοί από την ΕΚΑΣΑΜΑΘ οι διαιτητές όλων των αγώνων του σαββατοκύριακου για τα αναπτυξιακά πρωταθλήματα που διοργανώνει, τα οποία συνεχίζονται σε Εφηβους, Παίδες και Κορασίδες, ενώ αρχίζει η σεζόν και σε Νεανίδες. Αναλυτικά το πρόγραμμα που αφορά τις ομάδες της Θράκης, με χρολολογική σειρά και ανά πρωτάθλημα:

17 Οκτωβρίου 2013 / 19:26

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της Γ’ Εθνικής

Ανταπόκριση από Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος

-  Ανακοινώθηκαν από την Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης τα διαιτητικά δίδυμα στους αγώνες της δεύτερης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής. Ο ΓΑΣ Κομοτηνή έχει ρεπό ενώ οι άλλες δυο ομάδες της Θράκης (Ασπίδα Ξάνθης και Εθνικός Αλεξανδρούπολης) αγωνίζονται εντός έδρας, για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα.

17 Οκτωβρίου 2013 / 13:15

Φιλική νίκη του ΓΑΣ επί της ΑΕΚ

Ανταπόκριση από Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος

-  Mε 75-70 νίκησε ο ΓΑΣ Κομοτηνή την ΑΕ Κομοτηνής το απόγευμα της Τετάρτης, σε μία ακόμα φιλική συνάντηση ανεπίσημου χαρακτήρα μεταξύ των δύο ομάδων μπάσκετ της πρωτεύουσας της Ροδόπης.

16 Οκτωβρίου 2013 / 10:02

Επιβεβαίωση του ThrakiSportS: Από την Θράκη στην Εθνική Κατάρ ο Τάκης Φωτεινάκης!!!

Ανταπόκριση από Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος

-  Ο μέχρι πρότινος προπονητής του ΓΑΣ Κομοτηνή Τάκης Φωτεινάκης αναλαμβάνει θέση ομοσπονδιακού τεχνικού στην Ομοσπονδία Μπάσκετ του Κατάρ.