ΓΑΣ Κομοτηνή

Ανταπόκριση από την Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος

Με τους αγώνες της 8ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα του Παιδικού Πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΑΜΑΘ, ενώ παράλληλα ξεκίνησε και ο δεύτερος γύρος της Α’ Φάσης του Πρωταθλήματος.

Στον τρίτο όμιλο η Ε.Κ. Καβάλας συνεχίζει αήττητη, καθώς επικράτησε εύκολα της Χρυσούπολης εκτός έδρας, ενώ στη δεύτερη θέση ανέβηκε μόνη η Ασπίδα Ξάνθης που κέρδισε εύκολα τον Αρίωνα και εκμεταλεύτηκε το ρεπό του Αίαντα Κομοτηνής με τον καλύτερο τρόπο.

Στον τέταρτο όμιλο η Θύελλα Φερών πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της Ολυμπιάδας Αλεξανδρούπολης και βρίσκεται στην πρώτη θέση μαζί με τον Αλέξανδρο Αλεξανδρούπολης, που κέρδισε εντός έδρας τον ΓΑΣ Κομοτηνή.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία στον τρίτο και στον τέταρτο όμιλο του πρωταθλήματος παίδων, όπου μετέχουν οι ομάδες της Θράκης:

 

3ος ΌΜΙΛΟΣ ΠΑΙΔΩΝ  (8η αγωνιστική)

15/11   15:00   Κ.Γ. Ποταμουδίων   Ε.Κ. Ποταμουδίων – Ηρακλής Αγ. Ιωάννη 30-73

15/11   15:00   Κ.Γ. Χρυσούπολης  Χρυσούπολη – Ε.Κ. Καβάλας 44-63

15/11   15:00   Κ.Γ. Ευμοίρου        Ασπίδα Ξάνθης – Αρίων Ξάνθης 63-37

Ρεπό είχε ο Αίας Κομοτηνής

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΜΕΤΑ ΤΗΝ 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

1. Ε.Κ. Καβάλας 14

2. Ασπίδα Ξάνθης 12

3. Αίας Κομοτηνης 10 *

4. Αρίων Ξάνθης 9

5. Ηρακλής Αγ. Ιωάννη 9

6. Χρυσούπολη 8

7. Ε.Κ. Ποταμουδίων 7

* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν το ρεπό τους στο δεύτερο γύρο

** Χρυσούπολη και Αρίων Ξάνθης έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 
4ος ΌΜΙΛΟΣ ΠΑΙΔΩΝ (8η αγωνιστική)

15/11   15:00   Κ.Γ. Αλεξ/πολης   Εθνικός Αλεξ/πολης – ΑΕ Κομοτηνής 61-45

15/11   15:00   Κ.Γ. Διδ/χου        Σπάρτακος Διδ/χου – Φιλία Ορεστιάδας 52-50

16/11   15:00   Κ.Γ. Αλεξ/πολης   Αλέξανδρος Αλεξ/πολης – ΓΑΣ Κομοτηνή 60-45

16/11   17:00   Κ.Γ. Αλεξ/πολης   Ολυμπιάδα Αλεξ/πολης – Θύελλα Φερών 38-39

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΜΕΤΑ ΤΗΝ 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

1. Θύελλα Φερών 15

2. Αλέξανδρος Αλεξ/πολης 15

3. ΓΑΣ Κομοτηνή 13

4. Φιλία Ορεστιάδας 12

5. Ολυμπιάδα Αλέξ/πολης 12

6. Σπάρτακος Διδ/χου 11

7. Εθνικός Αλεξ/πολης 10

8. ΑΕ Κομοτηνής 8

17 Νοεμβρίου 2014 / 17:20

ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Τα αποτελέσματα του παιδικού πρωταθλήματος και οι βαθμολογίες

Ανταπόκριση από την Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος

Με τους αγώνες της 8ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα του Παιδικού Πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΑΜΑΘ, ενώ παράλληλα ξεκίνησε και ο δεύτερος γύρος της Α' Φάσης του Πρωταθλήματος.

17 Νοεμβρίου 2014 / 14:59

ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του εφηβικού πρωταθλήματος

Ανταπόκριση από την Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος

- Με ένα παιχνίδι συνεχίστηκε το Εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ, το οποίο ολοκλήρωσε την έκτη αγωνιστική, η οποία είχε αρχίσει την προηγούμενη εβδομάδα. Σε αυτό η Ασπίδα Ξάνθης κέρδισε δύσκολα τον Εθνικό στην Αλέξανδρούπολη και παρέμεινε στη δεύτερη θέση.

16 Νοεμβρίου 2014 / 21:19

Β’ Εθνική: Όσα έγιναν στον αγώνα του Φοίνικα Λάρισας με τον ΓΑΣ Κομοτηνή

Ανταπόκριση από τη Θεσσαλονίκη: Κώστας Καραγιάννης

- Την έκτη συνεχόμενη ήττα του στο πρωτάθλημα υπέστη ο ΓΑΣ Κομοτηνή στη Λάρισα από τον δυνατό Φοίνικα που πέτυχε την 4η συνεχόμενη νίκη του στο κλειστό γυμναστήριο του Αλκαζάρ με σκορ 77-58.  Έτσι ο ΓΑΣ Κομοτηνή βρίσκεται στη τελευταία θέση και το μέλλον του στην Β' κατηγορία προμηνύεται δυσοίωνο.

16 Νοεμβρίου 2014 / 19:22

Β’ Εθνική: Ουραγοί ΓΑΣ και Ασπίδα! Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής και η βαθμολογία

Ανταπόκριση από την Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος

- Ούτε την 6η αγωνιστική μπόρεσε κάποια ομάδα της Θράκης να κερδίσει το ροζ φύλλο αγώνα και ευτυχώς στην δεύτερη αγωνιστική παίξαν μεταξύ τους ώστε τουλάχιστον η μία από τις δύο να έχει μια νίκη. Ο ΓΑΣ Κομοτηνή ηττήθηκε εύκολα από το Φοίνικα Λάρισας, ενώ η Ασπίδα Ξάνθης σε ένα παιχνίδι - θρίλερ ηττήθηκε από τον Πιερικό/Αρχέλαο στην παράταση.