ΓΑΣ Κομοτηνή

Σε 4 ομίλους των 8 ομάδων χωρισμένους με γεωγραφικά κριτήρια θα διεξαχθεί το πρωτάθλημα παίδων της ΕΚΑΣΑΜΑΘ. Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει τελικά το Σαββατοκύριακο 26-27 Σεπτεμβρίου, λόγω των εκλογών στις 20 Σεπτεμβρίου.

Μοναδικός άτυχος της κλήρωσης μπορεί να χαρακτηριστεί ο ΓΑΣ Κομοτηνή, καθώς κληρώθηκε να συμμετέχει στον 3ο όμιλο, μαζί με τις δύο ομάδες της Ξάνθης και πέντε ομάδες από την Καβάλα. Αναλυτικά το πρόγραμμα στον 3ο και 4ο όμιλο έχει ως εξής:

 

3ο Όμιλος

Αγωνιστική 1η – 8η

ΑΟ Καβάλα – ΓΑΣ Κομοτηνή

ΕΚ Ποταμουδίων – Αστέρας Καβάλας

Αρίων Ξάνθης – Ασπίδα Ξάνθης

ΑΟ Χρυσούπολης – Ηρακλής Αγ. Ιωάννη Καβάλας

Αγωνιστική 2η – 9η

ΑΟ Χρυσούπολης – ΓΑΣ Κομοτηνή

Ηρακλής Αγ. Ιωάννη Καβάλας – Αρίων Ξάνθης

Ασπίδα Ξάνθης – ΕΚ Ποταμουδίων

Αστέρας Καβάλας – ΑΟ Καβάλας

Αγωνιστική 3η – 10η

ΑΟ Καβάλας – Ασπίδα Ξάνθης

ΕΚ Ποταμουδίων – Ηρακλής Αγ. Ιωάννη Καβάλας

Αρίων Ξάνθης – ΑΟ Χρυσούπολης

ΓΑΣ Κομοτηνή – Αστέρας Καβάλας

Αγωνιστική 4η – 11η

Αρίων Ξάνθης – ΓΑΣ Κομοτηνή

ΑΟ Χρυσούπολης – ΕΚ Ποταμουδίων

Ηρακλής Αγ. Ιωάννη Καβάλας – ΑΟ Καβάλας

Ασπίδα Ξάνθης – Αστέρας Καβάλας

Αγωνιστική 5η – 12η

ΑΟ Καβάλας – ΑΟ Χρυσούπολης

ΕΚ Ποταμουδίων – Αρίων Ξάνθης

Αστέρας Καβάλας – Ηρακλής Αγ. Ιωάννη Καβάλας

ΓΑΣ Κομοτηνή – Ασπίδα Ξάνθης

Αγωνιστική 6η – 13η

ΕΚ Ποταμουδίων – ΓΑΣ Κομοτηνή

Αρίων Ξάνθης – ΑΟ Καβάλας

ΑΟ Χρυσούπολης – Αστέρας Καβάλας

Ηρακλής Αγ. Ιωάννη Καβάλας – Ασπίδα Ξάνθης

Αγωνιστική 7η – 14η

ΑΟ Καβάλας – ΕΚ Ποταμουδίων

Ασπίδα Ξάνθης – ΑΟ Χρυσούπολης

Αστέρας Καβάλας – Αρίων Ξάνθης

ΓΑΣ Κομοτηνή – Ηρακλής Αγ. Ιωάννη Καβάλας

 

4ος Όμιλος

Αγωνιστική 1η – 8η

Αλέξανδρος Αλεξανδρούπολης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

ΑΕ Κομοτηνής – Φιλία Ορεστιάδας

Σπάρτακος Διδυμοτείχου – Θύελλα Φερών

Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης – Αίας Κομοτηνής

Αγωνιστική 2η – 9η

Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Αίας Κομοτηνής – Σπάρτακος Διδυμοτείχου

Θύελλα Φερών – ΑΕ Κομοτηνής

Φιλία Ορεστιάδας – Αλέξανδρος Αλεξανδρούπολης

Αγωνιστική 3η – 10η

Αλέξανδρος Αλεξανδρούπολης- Θύελλα Φερών

ΑΕ Κομοτηνής – Αίας Κομοτηνής

Σπάρτακος Διδυμοτείχου – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Φιλία Ορεστιάδας

Αγωνιστική 4η – 11η

Σπαρτακος Διδυμοτείχου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης – ΑΕ Κομοτηνής

Αίας Κομοτηνής – Αλέξανδρος Αλεξανδρούπολης

Θύελλα Φερών – Φιλία Ορεστιάδας

Αγωνιστική 5η – 12η

Αλέξανδρος Αλεξανδρούπολης – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

ΑΕ Κομοτηνής – Σπάρτακος Διδυμοτείχου

Φιλία Ορεστιάδας – Αίας Κομοτηνής

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Θύελλα Φερών

Αγωνιστική 6η – 13η

ΑΕ Κομοτηνής – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Σπάρτακος Διδυμοτείχου – Αλέξανδρος Αλεξανδρούπολης

Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης – Φιλία Ορεστιάδας

Αίας Κομοτηνής – Θύελλα Φερών

Αγωνιστική 7η – 14η

Αλέξανδρος Αλεξανδρούπολης – ΑΕ Κομοτηνής

Θύελλα Φερών – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

Φιλία Ορεστιάδας – Σπάρτακος Διδυμοτείχου

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αίας Κομοτηνής

13 Σεπτεμβρίου 2015 / 12:00

ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Η κλήρωση και το αναλυτικό πρόγραμμα στο παιδικό πρωτάθλημα

Σε 4 ομίλους των 8 ομάδων χωρισμένους με γεωγραφικά κριτήρια θα διεξαχθεί το πρωτάθλημα παίδων της ΕΚΑΣΑΜΑΘ. Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει τελικά το Σαββατοκύριακο 26-27 Σεπτεμβρίου, λόγω […]
12 Σεπτεμβρίου 2015 / 19:11

Όσα έγιναν στη φιλική νίκη του ΓΑΣ Κομοτηνή επί του Αίαντα Κομοτηνής

Χωρίς να αντιμετωπίσει προβλήματα και παίρνοντας το προβάδισμα από την αρχή, ο ΓΑΣ Κομοτηνή επιβλήθηκε με 62-42 του Αίαντα Κομοτηνής και πέρασε στον τελικό του τουρνουά […]
12 Σεπτεμβρίου 2015 / 10:30

ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Η κλήρωση και το αναλυτικό πρόγραμμα στο εφηβικό πρωτάθλημα

Με τη συμμετοχή 19 ομάδων θα διαξαχθεί το εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ, του οποίου η κλήρωση έγινε τη  Δευτέρα στα γραφεία της Ένωσης. Οι ομάδες χωρίστηκαν […]
10 Σεπτεμβρίου 2015 / 15:10

Το πρόγραμμα του τουρνουά στην μνήμη του αδικοχαμένου Γιάννη Καρυώτη

Η Αθλητική Ένωση Κομοτηνης, στη μνήμη του αδικοχαμένου αθλητή της Γιάννη Καρυώτη, όπως ανέφερε και το ThrakiSportS, διοργανώνει τουρνουά μπασκετ στο οποίο συμμετέχουν οι συμπολίτες της […]