Ανταπόκριση από τη Ξάνθη: Νεκτάριος Αμποβιανίδης
– Σε αντίθεση με τη προηγούμενη εβδομάδα που οι ακαδημίες της Ξάνθης είχαν μόμο νίκες αυτή την εβδομάδα δεν είχαν καμία. Καταρχάς η Κ20 δεν αγωνίστηκε, αφού το παιχνίδι με την Καλλονή μετατέθηκε στις 3/12, ενώ οι Κ17 και Κ15 της ομάδας εφεραν εκτός έδρας ισοπαλίες με τις αδύνατες Βέροια και Κέρκυρα αντίστοιχα και βρέθηκαν στη δεύτερη θέση αφου τις προσπέρασε ο ΠΑΟΚ. Από την αλλη ένα καλό Σαββατοκύριακο ήταν αυτό για τους μικρούς του Πανθρακικού αφού πέτυχαν 2 νίκες και είχαν μια ήττα. Η Κ20 κέρδισε τον τελευταίο Πλατανιά εντός έδρας και βρέθηκαν στην 8η θέση, η Κ17 κέρδισε μέσα στην Κέρκυρα και την προσπέρασε στην βαθμολογία, ενώ την μοναδική ήττα την έκανε εντός έδρας η Κ15 χάνοντας από την Νίκη Βόλου και έμεινε τελευταίος στη βαθμολογία.
Δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες των πρωταθλημάτων υποδομών K20, K17 και Κ15.
6η Αγωνιστική – Πρωτάθλημα Κ20
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 2 – 0
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ. 1 – 0
Ο.Φ.Η.-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 1 – 0
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 1 – 0
Α.Ο.ΚΕΡΚΥΡΑ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 0 – 2
SKODA ΞΑΝΘΗ-ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ 3/12
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.-ΒΕΡΟΙΑ –
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Π.Α.Ο.Κ. –
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ –
Βαθμολογία
1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 8 24
2 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 9 23
3 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. 8 22
4 SKODA ΞΑΝΘΗ 8 21
5 Π.Α.Ο.Κ. 9 17
6 ΒΕΡΟΙΑ 9 15
7 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ. 10 14
8 ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 10 12
– Ο.Φ.Η. 10 12
– ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 10 12
11 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 9 11
– ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 9 11
13 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 10 9
14 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 9 7
– ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ 7 7
16 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 10 4
17 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 9 3
– Α.Ο.ΚΕΡΚΥΡΑ 8 3
4η Αγωνιστική /1ος Γύρος – Πρωτάθλημα Κ17
ΒΕΡΟΙΑ-SKODA ΞΑΝΘΗ 0 – 0
Α.Ο.ΚΕΡΚΥΡΑ-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 1 – 2
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-Π.Α.Ο.Κ. 0 – 6
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 0 – 1
Βαθμολογία Όμιλος B’
1 Π.Α.Ο.Κ. 9 19
2 SKODA ΞΑΝΘΗ 8 17
– ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 8 17
4 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 9 13
5 ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 9 12
6 Α.Ο.ΚΕΡΚΥΡΑ 8 9
7 ΒΕΡΟΙΑ 9 6
8 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 8 3
6η Αγωνιστική /1ος Γύρος – Πρωτάθλημα Κ15
Α.Ο.ΚΕΡΚΥΡΑ-SKODA ΞΑΝΘΗ 0 – 0
ΒΕΡΟΙΑ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 1 – 1
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 1 – 2
Π.Α.Ο.Κ.-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 2 – 0
Βαθμολογία Όμιλος B’
1 Π.Α.Ο.Κ. 6 16
2 SKODA ΞΑΝΘΗ 6 14
3 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 6 11
4 ΒΕΡΟΙΑ 6 8
5 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 6 6
6 ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 6 4
– ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 6 4
– Α.Ο.ΚΕΡΚΥΡΑ 6 4