Συνεχίζει απτόητη η Κ20 της Ξάνθης, πέρασε και από τα Γιάννενα!

Ανταπόκριση από την Ξάνθη: Νεκτάριος Αμποβιανίδης

– Την τρίτη διαδοχική νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε η Κ20 της Ξάνθης, που  πέρασε και από τα Γιάννενα νικώντας με 2-1 τον ΠΑΣ.

Η ομάδα της Ξάνθης μπήκε μπροστά στο σκορ με πλασέ από κοντά του Τουμαντζίδη στο 30’, σε ένα πρώτο μέρος οπού οι παίκτες του Κώστα Μπεδρελή ήταν οι απόλυτοι κυρίαρχοι. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 75’ με  σουτ του Κοζάκη, για να φτάσουμε στις καθυστερήσεις ο Πέτρος Ορφανίδης χάρισε την νίκη στην ομάδα της Θράκης. Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Μιχαήλ Ρίππης (Τσόγκας – Γκαρτζονίκας) της ΕΠΣ Πρέβεζας. ( Η φωτογραφία του αγώνα είναι απο την καλή ιστοσελίδα sportsioannina)

ΠΑΣ Γιάννινα: Κολιοφούκας, Βαλμάς, Πασχάλης, Τάχιας, Κοζάκης, Πανταζής, Βασιλείου, Γιάκος (67′ Γκουγιάννος), Κοτσίλας (82′ Μπουγαρίδης), Αναστασιάδης, Τζιάλλας (60′ Αλεξίου).

SKODA Ξάνθη: Δεμένικος, Κολλαράς, Προύντζος, Χατζητερζόγλου, Ορφανίδης Λ., Μήττας (80′ Δελής), Τουμαντζίδης (75′ Χατζής), Λαζαρίδης (55′ Μπουνταγκίδης), Μελισσόπουλος, Φασίδης, Ορφανίδης Π.