Super League: Προηγήθηκαν δύο φορές αλλά… ηττήθηκαν τα Κ20 του Πανθρακικού από την ΑΕΚ

Μια ακόμη ήττα αυτή τη φορά από την ΑΕΚ με  2-4 γνώρισε η Κ20 του Πανθρακικού, που θα μπορούσε να καθαρίσει το παιχνίδι στο πρωτο μέρος, στο γήπεδο της Μεσσούνης στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής K20 και έμεινε στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Νίκου Μπαχαρίδη προηγήθηκε στο 2′, με σκόρερ τον Σαραντίδη, ενώ η ΑΕΚ ισοφάρισε σε 1-1 στο 13′ λεπτό με τον Βλαχομήτρο. Ωστόσο το 2-1 έγινε στο 22′ με πέναλτι του Παπαρούνα, όταν ο Κοσμίδης έκανε πολύ ωραία ατομική ενέργεια από τα αριστερά κι έκανε το γύρισμα προς τον Παραρούνα, που ανατράπηκε μες στην περιοχή. Ο Πανθρακικός είχε ευκαιρίες με τον Σαραντίδη να κανει το 3-1, αλλα κοντρα στην ροή του αγώνα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν ξανά σε 2-2 με τον Κυριαζή, μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά, αλλάζοντας την ψυχολογία για τις δυο ομάδες.

Ο Πανθρακικός έχασε την ευκαιρία να ξαναπάρει το προβάδισμα όταν ο Παπαρούνας δεν μπόρεσε να νικήσει σε τετ α τετ τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Έτσι, η ΑΕΚ ήταν αυτή που εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε και στο 63′ του αγώνα πέτυχε το 2-3 πάλι με τον Κυριαζή, ενώ στο 75′ σκόραρε και τέταρτη φορά με τον Αντωνίου, για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα 2-4. Έτσι με την ήττα αυτή ο Πανθρακικός εμεινε στους 6 μολις βαθμούς σε 11 αγώνες ενώ η ΑΕΚ έφτασε τους 16 μόλις σε 9 αγώνες.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Τζελέπης, Δημητριάδης, Αχμέτ Φουρκάν, Γεωργακόπουλος, Παντελίδης, Ψάλτης, Φαρμάκης, Πότσης (66′ Καλαϊτζίδης), Παπαρούνας, Κοσμίδης (85′ Μπόζης), Σαραντίδης (74′ Κατσαρός).

ΑΕΚ: Πάντος, Γραμματίκας, Γιαννούτσος, Μαρκοπουλώτης, Κοντοές, Λίτσι (53’ Καρβουνίδης) Γαλανόπουλος, Τζάθας (82’ Ασπρογιάννης) Λίτσι, Κυριαζής, Τσέλιος, Βλαχομήτρος (56’ Αντωνίου).