Super League: “Πράσινο” το Θρακιώτικο ντέρμπι των Κ15 και μάλιστα με ανατροπή!

Στο Δημοτικό Γήπεδο Σώστη η παιδική ομάδα του Πανθρακικού έκανε την μεγάλη έκπληξη και κέρδισε με 2-1 και μάλιστα με ανατροπή την δεύτερη της βαθμολογίας Skoda ΞΑΝΘΗ στο αναπτυξιακό πρωτάθλημα Κ15 της Super League.

Η ξανθιώτικη ομάδα προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, χάρις σε τέρμα του Κοντάκη δεν κατάφερε ωστόσο να αυξήσει την συγκομιδή των 16 πόντων της καθώς οι γηπεδούχοι στο β’ μέρος και μέσα σε 15 λεπτά (45’ – 60’) σημείωσαν δύο γκολ κάνοντας την ανατροπή στο τελικό 2-1. Με αυτή τη νίκη ο Πανθρακικός έφτασε στους 8 βαθμούς παρέμεινε ωστόσο στην προτελευταία θέση, ενώ η Ξάνθη έμεινε στην δεύτερη θέση με μεγάλη διαφορά όμως απο τον πρώτο ΠΑΟΚ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γιάννης Δρακίδης με βοηθούς τους Ζηλούση και  Τανανάκη της ΕΠΣ Θράκης.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Ζόραν Στοΐνοβιτς): Μπόμπολας, Σωτηράκης, Σουλακάκης (45′ Καφαλής), Στοΐνοβιτς Χ., Τζιαφάλιας, Μεντίζης, Τσιπλακίδης (26′ Κωσταρέλης), Αθανασιάδης, Στοΐνοβιτς Α., Παπασάββας, Γκασίδης.

SKODA ΞΑΝΘΗ (Θεόδωρος Καραγιαννίδης): Καλαϊτζής, Ποδαράς, Λεοντσάκος, Κριεζής, Παπαδόπουλος, Κιούπης, Γκασιμπαγιατζίδης (60’ Λυκίδης), Γράβας (41’ Γκατζόγιας), Κοντάκης, Τσιλιγγίρης, Σπυριδωνίδης.