Super League: Πέρασαν και από τη Λαμία οι έφηβοι του ΑΟΞ που παραμένουν στην κορυφή

Οι έφηβοι του ΑΟΞ έδειξαν αποφασισμένοι πως θα έπαιρναν τη νίκη και μπήκαν στο γήπεδο για να καθαρίσουν από νωρίς, κάτι που έκαναν κιόλας, με τη Λαμία να δείχνει φυσικά ανήμπορη να αντιδράσει με οποιονδήποτε τρόπο.

Οι παίκτες του Κώστα Μπεδρελή ήταν αποφασισμένοι πως θα έφευγαν από τη Λαμία με το διπλό και τους τρεις πολύτιμους βαθμούς και φρόντισαν να το κάνουν ξεκάθαρο αυτό από την αρχή της αναμέτρησης, παίρνοντας σχετικά γρήγορα προβάδισμα δύο τερμάτων.

Συγκεκριμένα ο Γιάννης Φάκης άνοιξε το σκορ της αναμέτρησης με δικό του σουτ στο 15′, για να έρθει δέκα λεπτά αργότερα ο Παντελής Γκατζόγιας και να διαμορφώσει το 0-2 που ήταν τελικά το τελικό σκορ του ημιχρόνου, αλλά και της αναμέτρησης.

Έτσι οι έφηβοι του ΑΟΞ, έφτασαν του 25 βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα και διατήρησαν τη διαφορά τους από ΠΑΟΚ και Λάρισα, συνεχίζοντας απτόητοι και αποφασισμένοι να κάνουν «τσεκ ιν» και στο φετινό φάιναλ φορ του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Μπεδρελής): Γκάρας, Μανίσογλου (88′ Δήμος), Ποδάρας, Τενεκές, Τσιεγγελίδης, Πασσαλής, Γράβας (72′ Κωσταρέλης), Γκατζόγιας, Δάκης, Κιούπης (57′ Κοτόπουλος), Κακουλίδης (66′ Τσιτσεκίδης).