Super League: Πάλεψε, αλλά δεν κατάφερε να αποσπάσει κάτι από το Αγρίνιο η Κ15 της Ξάνθης

Η ομάδα του Θόδωρου Καραγιαννίδη, πάλεψε για να μη φύγει με άδεια χέρια από το Αγρίνιο, αλλά βρήκε απέναντι της έναν πολύ καλό Παναιτωλικό που κατάφερε να απαντήσει σε κάθε της γκολ.

Η Κ15 του Παναιτωλικού κατάφερε να προηγηθεί αρκετά νωρίς, αφού 7ο κιόλας λεπτό με τέρμα του Κωνσταντόπουλου, πήρε κεφάλι στο σκορ, ενώ λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 14′ διπλασίασε τα τέρματά της με τον Θεοτοκάτο. Η Ξάνθη προσπάθησε να ξεπεράσει το αρχικό σοκ, και τα κατάφερε εν μέρει, αφού μείωσε αρχικά στο 32′ με τον Καφαλή, και έφερε το ματς στα ίσα με τον Κοτόπουλο, λίγα λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Παρ’όλα αυτά ο Παναιτωλικός, πήρε τη νίκη, αφού στην επανάληψη μπήκε πάρα πολύ σοβαρός, και καθάρισε το ματς με άλλο ένα γκολ του Θεοτοκάτου για το 3-2 και τον Νταλιάνη να γράφει το τελικό 4-2.

Παναιτωλικός: Καρβέλης, Κωνσταντόπουλος (57′ Παλιάτσας), Γιάκος, Καταρέλος, Σκιαδάς, Θεοτοκάτος, Αγρογιάννης (47′ Νταλιάνης), Ζοτάι (62′ Γιαννακόπουλος), Ντούλιας (80′ Ντάβανος), Μπελεβώνης, Καρατσώλης (51′ Φραγκούλης).

Ξάνθη: Κοτσάκης, Σαρή Μερτάι (60′ Νιαζήφογλου Μπερκάν), Βουτσάς, Τσιεγκελίδης, Καλογράνας, Μανίσογλου, Ισπυρλίδης (6′ Καφαλής), Κωσταρέλης, Κοτόπουλος, Νομικός (69′ Δημητριάδης), Τσουτσεκίδης.