Super League: Νίκη επί του Παναθηναϊκού με μεγάλη ανατροπή και τετράδα για τους Νέους της Ξάνθης

Η ομάδα Κ19 της Ξάνθης νίκησε με 3-2 τον Παναθηναϊκό στα Πηγάδια, σε αναμέτρηση που διεξήχθη για την εξ αναβολής πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η θρακιώτικη ομάδα βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο με εντυπωσιακή ανατροπή στο δεύτερο κατάφερε να πάρει ένα πολύτιμο τρίποντο.

Στο 8′ έγινε το 0-1 από τον Τζαβιδά, ενώ στο 20′ ο Δουλγέρης ισοφάρισε με πέναλτι σε 1-1 και το ημίχρονο έκλεισε με 1-2 από το γκολ του Παπαδόπουλου στο 30′. Στην επανάληψη ο Φάκης με δύο γκολ (65′, 83′) διαμόρφωσε το τελικό 3-2 με την Ξάνθη να φτάνει στην τεταρτη θεση και στους 28 βαθμούς οσους εχει και ο Ατρόμητος ξεπερνώντας τον αντίπαλό της που έμεινε στους 27.

Διαιτητες του αγώνα ήταν οι Χορόζογλου, Χασιώτης, Κοτανίδου της ΕΠΣ Δράμας.

ΞΑΝΘΗ (Μπεδρελής): Γκάρας, Κακουλίδης (57′ Τριανταφύλλου), Λεωντσάκος, Τενεκές, Γιανναράκης, Φάκης, Σουλεϊμάν, Τσάπαρης, Δουλγέρης (82′ Γκασιμπαγιατζίδης), Τσιλιγγίρης (52′ Γράβας), Γκατζόγιας.

H φωτογραφία προέρχεται από την Ξάνθη Sport.