Super League: Με επίθεση “φωτιά”, τεσσάρα της Ξάνθης στην Λέσβο επί της Καλλονής

Μεγάλη νίκη την 10η αγωνιστική πέτυχε η Ξάνθη Κ20 με 1-4 στη Λέσβο επί της ισόβαθμής της πριν τον αγώνα Καλλονής.

Στο γήπεδο Αγιάσου Λέσβου η Ξάνθη μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 5′ άνοιξε το σκορ με τέρμα του Δημητριάδη, ενώ στο 19′ ο Πέτρος Ορφανίδης έκανε δύο τα τέρματα της Ξανθιώτικης ομάδας, με τους γηπεδούχους να μειώνουν στο 23′. Στην επανάληψη η Ξάνθη κατάφερε να καθαρίσει το ματς στο 87′ με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Ανέστη Δημητριάδη ενώ στις καθυστερήσεις ο Βασίλης Φασίδης διαμόρφωσε το τελικό 1-4

Οι παίκτες Νίκου Κεχαγιά έφτασαν τους 15 βαθμούς στο πρωτάθλημα με την 3η διαδοχική επιτυχία τους.  Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γιώργος Παντελαίων με βοηθούς τους Λυρή  και Βλουτέλλη της ΕΠΣ Λέσβου.

SKODA ΞΑΝΘΗ: Σταθάκης, Τουμαντζίδης (72′ Ζώτος), Ψεμματάς, Χατζητερζόγλου, Πουλουκτσής, Κώστας (80′ Καπτέλι), Δημητριάδης, Λαζαρίδης (60′ Μπουνταγκίδης), Χατζής, Ορφανίδης, Χατζής.