Super League: Και το βραβείο του καλύτερου γκολ πάει στον… Θοδωρή Βασιλακάκη!

Την Τετάρτη που μας πέρασε, ολοκληρώθηκε και τυπικά η 7η αγωνιστική της φετινής Super League, με τον αγώνα ΠΑΣ Γιάννινα – Λεβαδειακός, που είχε αναβληθεί λόγω των ισχυρών σεισμών που πραγματοποιήθηκαν στην πόλη της Ηπείρου προ περίπου ενός μήνα.

Την έβδομη αγωνιστική η ομάδα της Ξάνθης, αντιμετώπισε τον Παναθηναϊκό στο γήπεδο της Λεωφόρου Αλεξάνδρας, και με δύο απίθανα γκολ, κατάφερε να αποδράσει με το τρίποντο στις βαλίτσες της και μια ακόμα μεγάλη νίκη. Ο Πάμπλο Ντε Λούκας είχε ανοίξει το σκορ με μια τρομερή απευθείας εκτέλεση φάουλ από πολύ πλάγια θέση στο 34ο λεπτό, ενώ ο Παναθηναικός είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 62′ με ένα σουτ του Λέτο, για να έρθει τέσσερα λεπτά αργότερα ο Θοδωρής Βασιλακάκης να δώσει και πάλι προβάδισμα στην ομάδα του με ένα απίθανο γκολ, όταν είδε εκτός εστίας τον Στιλ και σούταρε για να τον κρεμάσει και να παγώσει εκ νέου τη Λεωφόρο (δείτε το γκολ εδώ, από το 02:00 και μετά)

Η Super League, ανακοίνωσε το βράδυ της Παρασκευής και τα βραβεία για την έβδομη αγωνιστική, με τον Θοδωρή Βασιλακάκη να είναι ο νικητής του βραβείου για το καλύτερο γκολ της αγωνιστικής, ενώ από πίσω του ήταν οι Γκάρι Ροντρίγκες και Βαγγέλης Πλατέλλας, από ΠΑΟΚ και ΑΕΚ αντίστοιχα. Εξίσου καλά τα πήγε και στην ψηφοφορία για τον Mvp της αγωνιστικής ο Θοδωρής Βασιλακάκης, αφού κατέληξε δεύτερος πίσω από τον Βαγγέλη Πλατέλλα.

Δείτε παρακάτω αναλυτικά τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας για τα δύο βραβεία.