Super League: Ήττα για τους νέους του Πανθρακικού στην Θεσσαλονίκη από τον Ηρακλή (+photos)

Πρωτομαγιά με την καλύτερη παρέα

Την ήττα στην Θεσσαλονίκη από τους νεους του Ηρακλή γνώρισε η Κ20 του Πανθρακικού στο γήπεδο της Μίκρας με 2-0.

Έτσι παρέμεινε στους 7 βαθμούς σε 14 αγώνες ενώ οι Θεσσαλονικείς που προηγούνταν 1-0 στο ημίχρονο και διπλασίασαν τα τέρματα του κοντά στο 60′ αν και αγωνίζονταν με δέκα παιχτες στο τελευταίο δεκάλεπτο έφτασαν τους 18 πόντους σε 13 αγώνες.

Για την ομάδα του Ηρακλή  σκόραραν οι Δούμτσιος  και ο Μεζίνης.

Να σημειωθεί ότι ο Ηρακλής έπαιζε με 10 παίκτες απ’ το 80′, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Καλφούντζος.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Νίκος Μπαχαρίδης): Παπαδόπουλος, Δημητριάδης, Τζατζανάς (25’ Θωμάς), Αχμέτ Φουρκάν, Μουτζούρης, Φαρμάκης, Ψάλτης, Κοσμίδης, Σαραντίδης, Πότσης (65’ Παπαρούνας), Μιχαηλίδης (70’ Κούτρας).