Super League: Ήττα με 3-0 από τον πρωταθλητή Ολυμπιακό για τους Νέους της Ξάνθης στου Ρέντη

Η Κ20 της Ξάνθης φιλοξενήθηκε στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη το μεσημέρι της Κυριακής από τον Ολυμπιακό, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων της Super League.

Οι παίκτες του Κώστα Προδρομίτη δέχθηκαν δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλο ένα στην επανάληψη και γνώρισαν την ήττα με 3-0. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Κιρτζιαλίδη στο 7′ κι έκαναν το 2-0 και το 3-0 με τον Βοΐλη στο 45′ και το 52′.

Η ξανθιώτικη ομάδα παρέμεινε μετά από αυτό το αποτέλεσμα στους 26 βαθμούς και περιμένει τα άλλα αποτελέσματα για να δει την κατάταξή της. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Βασίλης Στάμος με βοηθούς τους Μητράκο και  Τσολακίδη της ΕΠΣ Αθηνών.

ΑΟ ΞΑΝΘΗ: Σταθάκης, Χασάνογλου (72′ Τενεκές), Παπάζογλου, Γιανναράκης, Πεταλωτής, Αγγελόπουλος, Τσάπαρης, Δημητρίου (57′ Ιωάννου), Σαμπανίδης (76′ Θεοφυλάκης), Δουλγέρης, Καλογιάννης