Super League: Με γκολ στο φινάλε πήραν τον βαθμό απο την Βέροια οι Νέοι της Skoda Ξάνθη

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγαν απο το γήπεδο των Παλατιτσίων οι Νέοι της Skoda Ξάνθη που με το 1-1 που απέσπασαν απο την ομάδα της Βέροιας διατηρήθηκαν στην 4η θέση του πρωταθλήματος Κ20 της Super League με 48 βαθμούς.

Οι “κυανέρυθροι” προηγήθηκαν 1-0 λίγο πριν την συμπλήρωση του πρώτου 15λεπτου του αγώνα, αλλά οι ποδοσφαιριστές του Νίκου Κεχαγιά κατάφεραν στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (93′) να σκοράρουν με τον Κώστα και να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας. Η ομάδα της Ξάνθης αξίζει να σημειώσουμε πως είχε και δύο δοκάρια με τους Μελισσόπουλο και Κώστα. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γιώργος Μελτζανίδης με βοηθούς τους Μοσχόπουλο και Παζαρτζικλή της ΕΠΣ Ημαθίας.

SKODA ΞΑΝΘΗ: Σταθάκης, Τουμαντζίδης (55′ Σαμπανίδης), Ψεμματάς, Πουλουκτσής, Βαφειάδης, Κώστας, Δημητριάδης, Καπτέλι (55′ Παπαδόπουλος), Λαζαρίδης (70′ Μυλωνάς), Χατζής, Μελισσόπουλος.