Super League: Έμειναν στο Χ στην Τρίπολη οι νέοι του Πανθρακικού αν και ήταν μπροστά με 0-2!

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που το τελικό αποτέλεσμα κρίθηκε στο τέλος οι νέοι του Αστέρα Τρίπολης και του Πανθρακικού έμειναν στο 2-2.

Ο αγώνας έγινε στο βοηθητικό του Αστέρα Τρίπολης στην Τρίπολη και όσο το παιχνίδι ήταν μέτριο στο πρώτο μέρος (0-0 το ημίχρονο), τόσο συναρπαστικό ήτανε στο δεύτερο. ο Πανθρακικός προηγήθηκε με 0-2 στα μέσα του δεύτερου μέρους, αλλα οι Αρκάδες μείωσαν και ισοφάρισαν πολύ γρήγορα στο τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού και έτσι οι Κομοτηναίοι έχασαν την ευκαιρία για την πρώτη εκτός έδρας νίκη τους και την τρίτη τους στο πρωτάθλημα.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα ο Πανθρακικός έφτασε τους 14 βαθμούς σε 29 παιχνίδια, ενώ ο Αστερας ολοκλήρωσε τοπρωτάθλημα με 34 βαθμούς σε 30 παιχνίδια.