Super League: Από τα χέρια του αντιπροέδρου της Ξάνθης η απονομή της κούπας στους πρωταθλητές Κ15 του ΠΑΟΚ

Με τον τελικό ολοκληρώθηκε το Σάββατο το φετινό πρωτάθλημα Κ15 της Super League, με την ομάδα του ΠΑΟΚ να αντιμετωπίζει τον Ολυμπιακό στο AEL FC Arena και να είναι κάπως πιο τυχερός, αφού επικράτησε στα πέναλτι με 7-6 και στέφθηκε πρωταθλητής για φέτος.

Η αναμέτρηση διεξήχθη στη Λάρισα, στο AEL FC Arena με τους Θεσσαλονικείς να είναι εκείνοι που χαμογέλασαν στο τέλος κατακτώντας το πρωτάθλημα στην ψυχοφθόρο διαδικασία των πέναλτι. Το σκορ άνοιξε πριν τη συμπλήρωση του πρώτου μισάωρου με τον ΠΑΟΚ να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα με τον Αλτιντζή, έπειτα από ασίστ του Γρόσδη.

Ωστόσο, στην επανάληψη και συγκεκριμένα, δύο λεπτά μετά το 80ο λεπτό οι «ερυθρόλευκοι» κατάφεραν να φέρουν τα ματς στα ίσα χάρη σε γκολ από κεφαλιά του Τόλιου. Το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα και οι δύο ομάδες θα έλυναν τις διαφορές τους στην ψυχοφθόρο διαδικασία των πέναλτι. Εκεί, ο σκόρερ του Ολυμπιακού, Τόλιος νικήθηκε από τον Μπαλωμένο, ο οποίος με αυτή την απόκρουση έγινε ήρωας χαρίζοντας στην ομάδα του το τρόπαιο.

Την απονομή στους Πρωταθλητές, αλλά και στην ομάδα του Ολυμπιακού, έκανε ο πρόεδρος της Super League και αντιπρόεδρος της Ξάνθης, Γιώργος Στράτος, όπως βλέπετε και στις σχετικές φωτογραφίες.