Super League: Άνετη νίκη για τους παίδες της Ξάνθης επί της Κέρκυρας στα Πηγάδια (+videos)

Το πρωί της Κυριακής πριν από τις άλλες δύο ομάδες, η Κ15 της Ξάνθης υποδέχτηκε στο Αθλητικό Κέντρο των Πηγαδίων την Κέρκυρα και έφτασε εύκολα στη νίκη με μεγάλο σε έκταση σκορ.

Συγκεκριμένα οι παίκτες του Θόδωρου Καραγιαννίδη άνοιξαν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο χάρη στο γκολ του Ασήμογλου που έκανε το 1-0, με τις δυο ομάδες να αποσύρονται και στα αποδυτήρια με το συγκεκριμένο σκορ.

Στην επανάληψη οι παίδες του ΑΟΞ, βγήκαν αποφασισμένοι να κλειδώσουν την νίκη απέναντι σε μια Κέρκυρα που από την αρχή του αγώνα έδειχνε πως δύσκολα θα μπορούσε έστω και να απαντήσει στην ανωτερώτητά τους. Έτσι έκαναν το 2-0 νωρίς με τον Γκαρνέτα να ευστοχεί από την άσπρη βούλα, έφτασαν εύκολα και στο 3-0 με τον Ισαακίδη και ο Αλή διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

ΞΑΝΘΗ (Θόδωρος Καραγιαννίδης): Σιαματάς, Βρίγκος (55′ Βαφειάδης) Καλαϊτζής (60′ Αραμπατζόγλου), Αστρεινίδης, Χασάνογλου, Ισαακίδης, Κουράκ (70′ Αλή), Γκαρνέτας, Ασήμογλου, Ζιπίδης (70′ Κοντογιαννίδης), Ιγνατιάδης (75′ Μπίλιας).