Super League: Ανεπίσημο ντεμπούτο για τον πρώην «Ξανθιώτη» Σωτήρη Αντωνίου στον πάγκο των “βυσσινί”

Ο πρώην «Ξανθιώτης» Σωτήρης Αντωνίου στο πρώτο του παιχνίδι έστω και σε φιλικό έκανε το ανεπίσημο ντεμπούτο στον πάγκο της Λάρισας.

Μη έχοντας επίσημες υποχρεώσεις, ο Λεβαδειακός και η ΑΕΛ τέθηκαν αντίπαλοι σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στη Λιβαδειά το οποίο ολοκληρώθηκε με σκορ 2-2. Η ΑΕΛ με τον Αντωνίου στο ανεπίσημο ντεμπούτο του προηγήθηκε με 1-0 στο 40ο λεπτό με τον Ντέλετις που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο β΄ ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 1-1 με γκολ ενός πρώην παίκτη του Πανθρακικού του Καθάριου και έκαναν το 2-1 με γκολ του Νίκα. Η ΑΕΛ ισοφάρισε στο 75′ σε 2-2 με τον Ναζλίδη που ήταν και το τελικό σκορ.

Από πλευράς Λεβαδειακού αγωνίστηκαν και δυο πρώην παίκτες της Ξάνθης, ο αμυντικός Γιάννης Ζαραδούκας και ο επιθετικός Μάρκο Μαρκόφσκι.