Πρόγευμα με τέσσερα γκολ και μεγάλη ανατροπή στις καθυστερήσεις στον Κ20 Καλλονής – Ξάνθης

Ανταπόκριση από την Ξάνθη: Νεκτάριος Αμποβιανίδης

–  Με δραματικό τρόπο γράφτηκε το τελικό 2-2 μεταξύ των ομάδων Νέων της Καλλονής και της Skoda Ξάνθη, σε έναν αγώνα που πραγματοποιήθηκε το πρωί της Κυριακής στο Δημοτικό Στάδιο «Κώστας Κεντέρης» της Μυτιλίνης (αφού σε αντίθεση με τους μεγάλους, οπι νέοι παίζουν κανονικά στη Λέσβο).

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν από το 2ο λεπτό και με κεφαλιά και στο 80’ να κάνουν το 2-0, όμως οι παίκτες του Νίκου Κεχαγιά που νωρίτερα είχαν καλύτερες ευκαιρίες από τους γηπεδούχους, δεν το έβαλαν κάτω και με την κεφαλιά του Φασίδη μείωσαν στο 90’ και στις καθυστερήσεις με τον Παρασκευά διαμόρφωσαν το τελικό 2-2.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γιώργος Παντελέων με βοηθούς τους Σοφιανός – Ιωάννου της ΕΠΣ Λέσβου.

ΚΑΛΛΟΝΗ: Μάππας, Καρακλάς, Ευαγγελιδάκης, Γιαζιτζόγλου, Μπράκουλα, Γιουκαρής, Καραμπάς, Πιπεράς, Σοφιάνης (87’ Κακογιάννης), Ντάμπος (83’ Χατζηκλειδαράς) , Λαμπράκης (62’ Γεώργου)

SKODA ΞΑΝΘΗ: Γκαραβέλης, Λάσπατζης, Κολλαράς, Χατζητερζόγλου, Παρασκευάς, Καρυπιάδης, Γούλας (46’ Φασίδης), Πασχαλάκης (60’ Δόντσος), Ψύρρας, Ορφανίδης Π. (46’ Ορφανίδης Λ.), Παπαδημητρίου.