Οι «πράσινοι» του Πανθρακικού φιλοδώρησαν με οκτώ γκολ την ΟΝΝΕΔ του… Ογκουνσότο

Με οκτώ γκολ φιλοδώρησαν οι «πράσινοι» του Πανθρακικού την ΟΝΝΕΔ/ΝΟΔΕ Ροδόπης του Πάτρικ Ογκουνσότο στο φιλανθρωπικό φιλικό που έπαιξαν το απόγευμα της Παρασκευής στο ΔΑΚ Κομοτηνής.

Σε ένα φιλικό που είχε ιερό σκοπό, αφού όλα τα έσοδά του θα διαθέτονταν για την ενίσχυση του επτάχρονου Χρήστου-Γιώργου Θ. που πάσχει από ένα πολύ σημαντικό πρόβλημα υγείας, οι παίκτες του Πανθρακικού ήταν εμφανώς καλύτεροι και η παρουσία του Ογκουνσότο δεν «έσωσε» την ομάδα της ΟΝΝΕΔ, αφού έχασε με σκορ 8-1.

Στο 12′ ο Δελής και στο 19 ο Τζελέπης ήταν αυτοί που άνοιξαν από νωρίς το σκορ και έδωσαν προβάδισμα δύο τερμάτων στον Πανθρακικό. Σειρά είχε ο Γρηγοριάδης που στο 23′ και το 26′ σκόραρε εις διπλούν και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0, για να έρθουν στο 30′ ο Γιάζος και στο 31′ ο Αλεξόπουλος και να διαμορφώσουν το σκορ ημιχρόνου στο 6-0.

Στην επανάληψη οι τυπικά γηπεδούχοι, όπως αναφέρει το «Περισκόπιο», πέτυχαν ακόμα δύο τέρματα, με τον Γεωργουσούλη στο 65′ και τον Τζαν Σαλήμ στο 69′, ενώ το μοναδικό τέρμα για την ομάδα της ΟΝΝΕΔ πέτυχε στο 79′ ο Παυλίδης που διαμόρφωσε και το τελικό σκορ 8-1.

Α.Π.Σ. ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Ματθαίου, Τσάμη, Μπαξεβανίδη, Μουζά, Αλεξόπουλο, Γρηοριάδη, Γιάζο, Χατζηϊωαννίδη, Τζελέπη Αλέκο του Γιάννη, Δελή ενώ αγωνίστηκαν και οι Τζελέπης Αλέκος του Γιώργου, Γεωργουσόπουλος, Νταλάκος, Σμαραγδής, Αβίσοφ.

ΟΝΝΕΔ/ΝΟΔΕ Ροδόπης: Ζωγράφος, Παυλίδης, Μεχμέτ Τανέρ, Λεοντίδης, Ιμπράμ Αχμέτ, Τσαρδακλής Κ., Χασάν Αχμέτ, Ογκουνσότο, Βεζυργιαννίδης, Φλωρακάκης, Μολλά Ερχάν ενώ έπαιξαν και οι Τζελέπης, Τσαρδακλής Α., Νασούδης Κώστας, Τζενετίδης.