Πάλι σκόραρε ο Αράμπα στο φιλικό του Πανθρακικού στο Κοκκινόχωμα

Ανταπόκριση από Κομοτηνή: Δημήτρης Μπακιρτζής

– Ισόπαλο με 2-2 έληξε το φιλικό παιχνίδι Βυζάντιο Κοκκινοχώματος με τον Πανθρακικό, δυο μόλις μέρες μετά το παιχνίδι που έδωσε η ομάδα της Κομοτηνής με τον ΠΑΣ Γιάννενα. Οι Κομοτηναίοι προηγήθηκαν δύο φορές στο σκορ αλλά το Βυζάντιο απάντησε άμεσα.

Οπως διαβάζουμε στο  kavalasports, καθώς δεν υπήρξε καμία ενημέρωση για τον προγραμματισμό, αλλά και την διεξαγωγή αυτού του φιλικού από τον επίσημο Πανθρακικό, οι “πράσινοι” παρατάχθηκαν στο συγκεκριμένο φιλικό με αρκετούς επαγγελματίες.

Μάλιστα και τα δύο τέρματα της ομάδας της Κομοτηνής πέτυχαν δύο φετινά μεταγραφικά της αποκτήματα.

Ο Πανθρακικός προηγήθηκε στο 35’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Αράμπα, αλλά το Βυζάντιο ισοφάρισε σε 1-1 με ωραία πλασέ του Μαρκόπουλου στο 41ο λεπτό.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 1-2 με κεφαλιά του Τριανταφυλλάκου στο 55’ για να ισοφαρίσει εκ νέου το Βυζάντιο σε 2-2 με κεφάλι του Σαουλίδη στο 62′.

Ο Πανθρακικός ξεκίνησε τον αγώνα με τους Πασχαλάκη, Τσουμάνη, Καθάριο, Τριανταφυλλάκο, Λαδάκη, Ζδράβο, Φραγκούλη, Χασομέρη, Κάσες, Λίτσκα και Αράμπα.