Οκτώ γκολ και πλούσιο θέμα στον αγώνα της Κ15 του Πανθρακικού με την Κέρκυρα

Ανταπόκριση από την Κομοτηνή: Δημήτρης Μπακιρτζής

–  Γκολ και θέαμα το πρωί της Κυριακής στο γήπεδο του Σώστη, στην αναμέτρηση ανάμεσα στον Πανθρακικό και την Κέρκυρα για το πρωτάθλημα υποδομής Κ15 της Super league. H ομάδα της Κομοτηνής κέρδισε με 5-3 τους Φαίακες και ανέβηκε στον βαθμολογικό πίνακα.

Οι γηπεδούχοι του Ζόραν Στοΐνοβιτς ήταν καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο όπου πέτυχαν τρία τέρματα και πήραν μια σπουδαία νίκη. Στο 20′ είχαμε ανατροπή του Πατσιωρα, το πέναλτι εκτέλεσε ο Παχούμης και άνοιξε το σκορ για το 1-0. Σρο 21′ είχαμε την απάντηση από τον Σ. Ζωχιο με σουτ για την ισοφάριση. Τέσσερα λεπτά αργότερα, στο 25ο λεπτό, ο Βασιλάκης, έδωσε προβάδισμα στην Κέρκυρα με 1-2. Όμως σχεδόν με την σέντρα, στο 27ο ο Πασχαλίδης ισοφάρισε σε 2-2 και έστειλε με αυτό το σκορ τις ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο 43ο λεπτό ο Βασιλακης με κεφαλιά ξαναέδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους γράφοντας το 2-3, ωστόσο ο πανθρακικός πέτυχε την απόλυτη ανατροπή. Στο 53′ ο Παχούμης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έγραψε το 3-3. Στο 57′ ο Πασχαλιδης επίσης διπλασιάζοντας τα τέρματά του έκανε το 4-3 και στο 72′ ο  Αζηζ διαμόρφωσε το τελικό 5-3, σε μια αναμέτρηση που σφύριξε ο Κακουλίδης της ΕΠΣ Θράκης.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Μπομπολας, Βλαχοπουλος, Καμπουρουδης, Τζιαφαλιας, Στοινοβιτς, Αλμπανιδης, Πατσιωρας, Γιαννακοπουλος, Πασχαλιδης (79′ Σμαραγδης), Παχουμης (58′ Αθανασιαδης), Αζηζ

ΚΕΡΚΥΡΑ: Ριζος, Σουκερς (77′ Σαλασιδης), Αυλωνιτης, Στεργιου, Βλαχος, Κουλουρης, Αγαθος, ΖωΧιος Ν, Ζωχιος Σ, Βασιλακης, Τοτας (67′ Γιωτας)